Słownik AZOZWIĄZKI co to znaczy.
Słownik AZOZWIĄZKI. Co znaczy wzorze ogólnym R-N=N-R?, gdzie R i R? mogą być rodnikami alkilowymi.

Czy przydatne?

Definicja AZOZWIĄZKI

Co to znaczy azozwiązki: związki organiczne, zawierające ↑grupę diazową -N=N-, o wzorze ogólnym R-N=N-R?, gdzie R i R? mogą być rodnikami alkilowymi (↑alkil) albo arylowymi (↑aryl). A. arylowe odgrywają istotną rolę w przemyśle chemicznym, gdyż dzięki delokalizacji (↑delokalizacja elektronów) wiązania π w ich cząsteczkach wykazują one intensywne zabarwienie, czasem różne w zależności od tego, czy cząsteczka azozwiązku jest zjonizowana, czy także nie (nie wszystkie ↑parametry kwasowo-zasadowe, na przykład ↑oranż metylowy). A. stosuje się jako pigmenty i barwniki np. do produkcji farb albo w przemyśle tekstylnym

Definicja AKUMULATOR OŁOWIOWY:
Co to jest regenerowalne, złożone z płyt ołowianych, gdzie płyta stanowiąca nieujemny biegun ogniwa jest pokryta tlenkiem ołowiu(IV) PbO2. Płyty akumulatora są zanurzone w około 30% wodnym roztworze kwasu azozwiązki.
Definicja ADENOZYNOTRIFOSFORAN:
Co to jest trifosforan ↑adenozyny; ważny związek w biologii komórki, służy raczej do transportu energii, magazynowanej poprzez przyłączanie do ↑adenozyny następnych reszt kwasu ortofosforowego(V), przeważnie w azozwiązki.
Definicja Ag:
Co to jest znak ↑ srebra azozwiązki.
Definicja AKROLEINA:
Co to jest CHCHO, t.w. 52°C; ciecz o przykrej, ostrej woni, skutkuje łzawienie. A. otrzymuje się z gliceryny, poprzez odwodnienie, powstaje także po przypaleniu tłuszczu w trakcie smażenia. Związek nietrwały i azozwiązki.

Czym jest AZOZWIĄZKI znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: