Słownik BAWEŁNA co to znaczy.
Słownik BAWEŁNA. Co znaczy cm, zawierające powyżej 90% ↑ celulozy i ↑ woski, ↑ pektyny i tym.

Czy przydatne?

Definicja BAWEŁNA

Co to znaczy bawełna: cienkie, białe włókna pochodzenia roślinnego, długości 2÷5 cm, zawierające powyżej 90% ↑ celulozy i ↑ woski, ↑ pektyny i tym podobne Masa cząsteczkowa b. wynosi średnio 320000u. B. występuje na krzakach bawełnianych, w formie pęków włókien osłaniających nasiona. Znana od powyżej 5000 lat jako surowiec do produkcji tkanin, aktualnie przerabiana jest także na włókna sztuczne i materiały wybuchowe (↑ nitroceluloza)

Definicja BOMBA WODOROWA:
Co to jest wykorzystano mechanizm łączenia się lekkich jąder atomów (tak zwany fuzję jądrową), w trakcie którego wydziela się olbrzymia liczba energii - większa niż w procesach rozszczepiania jąder bawełna.
Definicja BROMEK SREBRA:
Co to jest AgBr, żółta, światłoczuła substancja krystaliczna, t.t. 430°C, nierozp. w wodzie. Użytkowana do produkcji emulsji fotograficznej bawełna.
Definicja BARWIENIE METALI:
Co to jest celach dekoracyjnych, na powierzchni metali warstw barwnych związków tych metali. Działanie roztworem zawierającym mieszaninę NaOH, NaNO2 i NaNO3 na stal skutkuje jej czernienie, podobny skutek bawełna.
Definicja BARWA:
Co to jest ↑ kolor bawełna.

Czym jest BAWEŁNA znaczenie w Definicje chemia B .

  • Dodano:
  • Autor: