Słownik BENZYNA co to znaczy.
Słownik BENZYNA. Co znaczy zawierających 5÷12 atomów węgla w cząsteczce, pozyskiwana w rezultacie ↑.

Czy przydatne?

Definicja BENZYNA

Co to znaczy benzyna: mieszanina ciekłych węglowodorów (t.w. 60÷150°C) zawierających 5÷12 atomów węgla w cząsteczce, pozyskiwana w rezultacie ↑ destylacji frakcyjnej ↑ ropy naftowej. Benzyna jest łatwopalna, a z powietrzem tworzy mieszanki wybuchowe. Nierozp. w wodzie. Dobrze rozp. w rozpuszczalnikach organicznych. Użytkowana jako paliwo, rozpuszczalnik, środek do ekstrakcji (tłuszcze, żywice, oleje), środek do prania i odtłuszczania

Definicja BRAUNSZTYN:
Co to jest manganu(IV)) - główna ruda manganu, występuje wraz z rudami żelaza, wytapia się je razem, otrzymując żelazomangan. Ma mocne własności utleniające, Mn4+ redukuje się do Mn2+. Użytkowany: w przemyśle benzyna co znaczy.
Definicja BROMEK SREBRA:
Co to jest AgBr, żółta, światłoczuła substancja krystaliczna, t.t. 430°C, nierozp. w wodzie. Użytkowana do produkcji emulsji fotograficznej benzyna krzyżówka.
Definicja Bk:
Co to jest znak ↑ berkelu benzyna co to jest.
Definicja BARYT:
Co to jest minerał, BaSO4, jeden z głownych minerałów baru. Użytkowany do produkcji betonu, białych farb, lakierów, gum, papieru, szkła, sztucznych ogni, w cukrownictwie i garbarstwie benzyna słownik.

Czym jest BENZYNA znaczenie w Definicje chemia B .

  • Dodano:
  • Autor: