Słownik BIOSFERA co to znaczy.
Słownik BIOSFERA. Co znaczy żywe, obejmujący górną warstwę skorupy ziemskiej (↑ litosfera.

Czy przydatne?

Definicja BIOSFERA

Co to znaczy biosfera: "strefa życia", region Ziemi, gdzie występują organizmy żywe, obejmujący górną warstwę skorupy ziemskiej (↑ litosfera), wszystkie zbiorniki wodne (↑ hydrosfera) i dolne warstwy atmosfery (↑ atmosfera, ↑ troposfera). Granice b. nie są precyzyjnie określone; badania wykazują, iż prymitywne mikroorganizmy są w stanie znieść ekstremalne warunki środowiska, przez wzgląd na czym występują nawet na dnie rowów oceanicznych, w skałach głębinowych i w wyższych warstwach atmosfery. Zasadniczo jednak przewarzająca część organizmów żywych przebywa w granicach od wysokości 100 m do głębokości 3 m (gleba) albo około 200 m (woda)

Definicja BORAKS:
Co to jest związku chem. Na2B4O7·10H2O (inny zapis Na2[B4O5(OH)4]·8H2O); w przyrodzie występuje w formie minerału boraksu rodzimego, barwy białej albo szarej, rozp. w wodzie. Użytkowany do produkcji szkła biosfera co znaczy.
Definicja BUTLEROW ALEKSANDR:
Co to jest 1828-1886) chemik ros., zsyntetyzował urotropinę, zastosował fluorek boru jako katalizator polimeryzacji biosfera krzyżówka.
Definicja BŁYSZCZ BIZMUTU:
Co to jest ↑ bizmutyn biosfera co to jest.
Definicja BŁYSZCZ ŻELAZA:
Co to jest ↑ hematyt biosfera słownik.

Czym jest BIOSFERA znaczenie w Definicje chemia B .

  • Dodano:
  • Autor: