Słownik BIURETA co to znaczy.
Słownik BIURETA. Co znaczy objętości cieczy w analizie miareczkowej. To jest wąska kalibrowana.

Czy przydatne?

Definicja BIURETA

Co to znaczy biureta: fundamentalny przyrząd do dokładnego odmierzania określonej objętości cieczy w analizie miareczkowej. To jest wąska kalibrowana rurka szklana o jednakowym przekroju na całej długości. Dolna część biurety zakończona jest kurkiem szklanym i wąską rurką, poprzez którą ciecz wypływa na zewnątrz. B. ma podziałkę w cm3, z zaznaczonymi objętościami co 0,1 albo 0,2 cm3. Znaczące przyspieszenie w miareczkowaniu, w szczególności seryjnym, uzyskano poprzez wprowadzenie biuret z automatycznym nastawianiem zera

Definicja BROMEK SREBRA:
Co to jest AgBr, żółta, światłoczuła substancja krystaliczna, t.t. 430°C, nierozp. w wodzie. Użytkowana do produkcji emulsji fotograficznej biureta co znaczy.
Definicja BASTENZYT:
Co to jest minerał, MFCO3, M = lantanowce o Z = 57÷63, przezroczysty, użytkowany do otrzymywania lantanowców biureta krzyżówka.
Definicja BAEKELAND LEO HENDRIK:
Co to jest chemik belg., w 1910 r. dostał na drodze polikondensacji pierwsze tworzywo syntetyczne z fenolu i formaliny (↑ bakelit). Reakcję między roztworem formaldehydu i fenolem zauważył i opisał już w 1872 r biureta co to jest.
Definicja BAWEŁNA:
Co to jest włókna pochodzenia roślinnego, długości 2÷5 cm, zawierające powyżej 90% ↑ celulozy i ↑ woski, ↑ pektyny i tym podobne Masa cząsteczkowa b. wynosi średnio 320000u. B. występuje na krzakach biureta słownik.

Czym jest BIURETA znaczenie w Definicje chemia B .

  • Dodano:
  • Autor: