Słownik BROMEK co to znaczy.
Słownik BROMEK. Co znaczy MgBr2, FeBr3 i tak dalej W b. brom występuje w formie anionu bromkowego.

Czy przydatne?

Definicja BROMEK

Co to znaczy bromek: sól ↑ kwasu bromowodorowego HBr, na przykład NaBr, KBr, MgBr2, FeBr3 i tak dalej W b. brom występuje w formie anionu bromkowego Br- (wiązania jonowe). Bromkami są także związki org. typu R-Br (R - ekipa alkilowa) albo Ar-Br (Ar - ekipa arylowa), gdzie brom tworzy wiązanie kowalencyjne spolaryzowane (nie występuje w formie anionu), na przykład: CH3Br (bromek metylu), C6H5Br (bromek fenylu)

Definicja BERGIUS FRIEDRICH:
Co to jest niem., zajmował się katalitycznym upłynnianiem węgla brunatnego i kamiennego do benzyny. Opracował metodę produkcji benzyny syntetycznej. Pierwszą instalację do produkcji 100000 ton benzyny rocznie bromek.
Definicja BAR:
Co to jest Barium), pierwiastek chem., metal, Z = 56, m.at. 137,327u, ekipa ↑ berylowców. Odkryty poprzez K.W. Scheelego w 1774, czysty metal dostał H. Davy w 1808 r. W przyrodzie występuje w formie minerałów bromek.
Definicja BIZMUTYN:
Co to jest błyszcz bizmutu - minerał, Bi2S3, kluczowy minerał bizmutu. Użytkowany do otrzymywania bizmutu i jego soli bromek.
Definicja BŁĘKIT TURNBULLA:
Co to jest związku otrzymanego w reakcji jonów [Fe(CN)6]3- i Fe2+; stosowanego jako błękitny pigment do wyrobu farb. Badania strukturalne wykazały, iż ↑ błękit pruski i błękit Turnbulla są jedną substancją bromek.

Czym jest BROMEK znaczenie w Definicje chemia B .

  • Dodano:
  • Autor: