Słownik CEMENT co to znaczy.
Słownik CEMENT. Co znaczy temp. do 1400°C, mieszaniny zmielonego kamienia wapiennego i gliny z wodą.

Czy przydatne?

Definicja CEMENT

Co to znaczy cement: materiał otrzymywany poprzez wypalenie w piecu obrotowym, w temp. do 1400°C, mieszaniny zmielonego kamienia wapiennego i gliny z wodą. C. złożona jest w pierwszej kolejności z glinianów i glinokrzemianów. C. portlandzki zawiera 58÷60% tlenku wapnia CaO, 18÷20% dwutlenku krzemu SiO2, 4÷12% tlenku glinowego Al2O3, 2÷5% tlenku żelaza Fe2O3. Prócz wymienionych składników zawiera także tlenek magnezu MgO, trójtlenek siarki SO3, dwutlenek węgla CO2 i wodę H2O. Po wymieszaniu z wodą i piaskiem albo innym kruszywem służy jako spoiwo wiążące powstałą zaprawę. Użytkowany w budownictwie do wyrobu ↑ betonów

Definicja CZĄSTKA BETA:
Co to jest β) - ↑ elektron β- albo ↑ pozyton β+ wysyłany poprzez jądro atomowe, które ulega przemianie typu beta cement co znaczy.
Definicja CZĄSTKI ELEMENTARNE:
Co to jest niepodzielne bez wewnętrznej struktury. Na początku poznano elektron, proton i neutron jako tworzące atomy i ich jądra i fotony. W dalszym ciągu odkryto inne cząstki elementarne, jak miony, mezony cement krzyżówka.
Definicja CHLOREK ANILINIOWY:
Co to jest zwyczajowa chlorowodorek aniliny), sól ↑ aniliny i ↑ kwasu chlorowodorowego, o wzorze [C6H5NH3]+Cl-; substancja krystaliczna, t.t. 198°C, słabo rozp. w wodzie i etanolu. Ogrzewanie c.a. prowadzi do cement co to jest.
Definicja CYJANOKOBALAMINA:
Co to jest ↑ wit. B12 cement słownik.

Czym jest CEMENT znaczenie w Definicje chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: