Słownik CHINOLINA co to znaczy.
Słownik CHINOLINA. Co znaczy zbudowany z pierścienia benzenowego skondensowanego z pierścieniem.

Czy przydatne?

Definicja CHINOLINA

Co to znaczy chinolina: aromatyczny związek heterocykliczny (C9H7N, t.w. 238°C) zbudowany z pierścienia benzenowego skondensowanego z pierścieniem pirydynowym, poprzez co ma własności zasadowe. Występuje w smole węglowej, ↑ alkaloidach, ↑ barwnikach, lekach. Pozyskiwana sposobem syntezy Skraupa (anilina + gliceryna + nitrobenzen + kwas siarkowy)

Definicja CHŁODZIWO REAKTORÓW JĄDROWYCH:
Co to jest substancja stosowana do przenoszenia ciepła od rdzenia na zewnątrz. Chłodziwem może być: powietrze, tlenek węgla(IV), hel, woda, ciężka woda, ciekły sód i jego stopy, ciekły potas, ciekły bizmut, rtęć chinolina co znaczy.
Definicja CECHA PROBIERCZA:
Co to jest odcisku, znajdujący się na przedmiotach wykonanych z metali szlachetnych zawierający wiadomości dotyczące: rodzaju metalu szlachetnego, próby i miejsca cechowania. Oznaczenia metalu szlachetnego chinolina krzyżówka.
Definicja CHEMIA KOORDYNACYJNA:
Co to jest zajmujący się badaniem ↑ związków kompleksowych, teoriami budowy tych związków i wpływem ich budowy na właściwości fizykochem. Element badań ch.k. leży właściwie na pograniczu chemii nieorg. i org chinolina co to jest.
Definicja CYJANIANY:
Co to jest ekipa związków chem., sole kwasu cyjanowego (↑ kwas cyjanowy chinolina słownik.

Czym jest CHINOLINA znaczenie w Definicje chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: