Słownik CHLOROBENZEN co to znaczy.
Słownik CHLOROBENZEN. Co znaczy rozpuszczalnikach org., t.w. 132°C. Związek otrzymuje się poprzez.

Czy przydatne?

Definicja CHLOROBENZEN

Co to znaczy chlorobenzen: C6H5-Cl, bezb. ciecz, nierozp. w wodzie, rozp. w rozpuszczalnikach org., t.w. 132°C. Związek otrzymuje się poprzez chlorowanie benzenu w uwarunkowaniach reakcji substytucji elektrofilowej (używa się katalizatora: Fe + FeCl3). Chlorobenzen stosuje się do produkcji fenolu, nitrofenolu, barwników org

Definicja CYKL WODY:
Co to jest przyrodzie - cykl zmian stanów skupienia wody i wykorzystywania jej poprzez organizmy roślinne i zwierzęce (a również poprzez człowieka w gospodarce). Woda obecna w wodach lądowych, morzach i chlorobenzen co znaczy.
Definicja CZĄSTECZKA:
Co to jest molekuła) - najmniejsza część związku chem. zachowująca jego właściwości chem. W uproszczony sposób budowę cząsteczki przedstawiają ↑ wzory chemiczne chlorobenzen krzyżówka.
Definicja CHLOROETEN:
Co to jest przedstawiciel chlorowcopochodnych węglowodorów, o wzorze CH2=CHCl. Bezb. gaz (t.w. -12 do -14°C), otrzymywany w rezultacie eliminacji chlorowodoru z 1,2-dichloroetanu lub poprzez addycję chlorobenzen co to jest.
Definicja CHLOREK GLINU:
Co to jest kryształy hydrolizujące na powietrzu z wydzielaniem HCl. Rozp. w wodzie, eterze dietylowym, chloroformie. Z wody krystalizuje w formie hydratu AlCl3·6H2O; ogrzewanie hydratu nie prowadzi do chlorobenzen słownik.

Czym jest CHLOROBENZEN znaczenie w Definicje chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: