Słownik CHLOROMETAN co to znaczy.
Słownik CHLOROMETAN. Co znaczy chlorowanie ↑ metanu pod ciśnieniem, w podwyższonej temp. Rozp. w.

Czy przydatne?

Definicja CHLOROMETAN

Co to znaczy chlorometan: chlorek metylu - CH3Cl; bezb. gaz otrzymywany poprzez chlorowanie ↑ metanu pod ciśnieniem, w podwyższonej temp. Rozp. w wodzie i rozpuszczalnikach org.; ma właściwości usypiające, t.w. -23,7°C. Użytkowany w syntezie chem. (w reakcjach metylowania) i jako medium chłodzące

Definicja CHOROBA POPROMIENNA:
Co to jest pojawiających się z powodu napromieniowania organizmu promieniowaniem jonizującym, przy adekwatnie dużej ↑ dawce promieniowania atakuje układ krwiotwórczy (szpik kostny), limfatyczny, pokarmowy i chlorometan co znaczy.
Definicja CYKL SIARKI:
Co to jest przyrodzie - ze źródeł naturalnych (rozkład materiału biologicznego, wybuchy wulkanów) do atmosfery uwalniane są H2S i siarczki org. (raczej (CH3)2S), które w dalszym ciągu ulegają utlenieniu do SO2 chlorometan krzyżówka.
Definicja CYKLOALKANY:
Co to jest nasycone, których cząsteczki w formie pierścieni zbudowanych z co najmniej trzech atomów węgla, znajdujących się w stanie hybrydyzacji sp3. C. tworzą szereg homologiczny o wzorze ogólnym CnH2n chlorometan co to jest.
Definicja CHLOROFIL:
Co to jest występujący w komórkach roślinnych. Rozp. w alkoholu etylowym. Odgrywa istotną rolę w procesie ↑ fotosyntezy. Cząsteczka c. złożona jest ze szkieletu porfirynowego połączonego z jonem magnezu na II chlorometan słownik.

Czym jest CHLOROMETAN znaczenie w Definicje chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: