Słownik CHLOROWODÓR co to znaczy.
Słownik CHLOROWODÓR. Co znaczy powietrza, niepalny, t.w. -85°C, t.t. -112°C. Bardzo dobrze rozp. w.

Czy przydatne?

Definicja CHLOROWODÓR

Co to znaczy chlorowodór: HCl, bezb. gaz o duszącym zapachu, 1,27 razy cięższy od powietrza, niepalny, t.w. -85°C, t.t. -112°C. Bardzo dobrze rozp. w wodzie (z wydzielaniem ciepła) tworząc ↑ kwas chlorowodorowy. Suchy c. jest niewiele czynny w porównaniu z kwasem chlorowodorowym. Nie działa na sporo metali i niemetali. Nie reaguje z P, S, C, Fe, Ni, Cr. Reaguje z metalami alkalicznymi, na przykład: Li, Na, K. C. otrzymuje się kierując się kwasem siarkowym(VI) na sól kamienną (NaCl) albo w bezpośredniej syntezie z wodoru i chloru. C.powstaje w trakcie chlorowania węglowodorów i tym podobne Użytkowany raczej do produkcji kwasu chlorowodorowego i do nie wszystkich syntez związków org., na przykład chlorku winylu z etynu

Definicja CZYNNIK NUKLEOFILOWY:
Co to jest niekorzystny albo cząsteczka posiadająca wolne pary elektronowe; pełni rolę donora elektronów w ↑ reakcjach substytucji nukleofilowej, na przykład Cl-, Br-, OH-, CN-, RCOO-, H2S, H2O, NH3 itp chlorowodór.
Definicja CYNKOWCE:
Co to jest okresowego, blok d, do której należą następujące pierwiastki: cynk, kadm, rtęć, ununbi. Wszystkie to metale. Konfiguracja elektronów walencyjnych w stanie fundamentalnym w atomach cynkowców: (n-1 chlorowodór.
Definicja CYNOBER:
Co to jest minerał, HgS, główna ruda rtęci, użytkowana do otrzymywania rtęci i jako czerwona farba chlorowodór.
Definicja CIEPŁO ROZPUSZCZANIA:
Co to jest definicja użytkowane dawniej, aktualnie zastąpione ↑ entalpią rozpuszczania chlorowodór.

Czym jest CHLOROWODÓR znaczenie w Definicje chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: