Słownik CHLOROWODÓR co to znaczy.
Słownik CHLOROWODÓR. Co znaczy powietrza, niepalny, t.w. -85°C, t.t. -112°C. Bardzo dobrze rozp. w.

Czy przydatne?

Definicja CHLOROWODÓR

Co to znaczy chlorowodór: HCl, bezb. gaz o duszącym zapachu, 1,27 razy cięższy od powietrza, niepalny, t.w. -85°C, t.t. -112°C. Bardzo dobrze rozp. w wodzie (z wydzielaniem ciepła) tworząc ↑ kwas chlorowodorowy. Suchy c. jest niewiele czynny w porównaniu z kwasem chlorowodorowym. Nie działa na sporo metali i niemetali. Nie reaguje z P, S, C, Fe, Ni, Cr. Reaguje z metalami alkalicznymi, na przykład: Li, Na, K. C. otrzymuje się kierując się kwasem siarkowym(VI) na sól kamienną (NaCl) albo w bezpośredniej syntezie z wodoru i chloru. C.powstaje w trakcie chlorowania węglowodorów i tym podobne Użytkowany raczej do produkcji kwasu chlorowodorowego i do nie wszystkich syntez związków org., na przykład chlorku winylu z etynu

Definicja CIECZE NADKRYTYCZNE:
Co to jest równocześnie cechy stanu ciekłego i gazowego, istnieją w obszarze ponad ↑ temp. krytycznej i ponad i poniżej ↑ ciśnienia krytycznego. Właściwości substancji są zasadniczo inne w obszarze chlorowodór co znaczy.
Definicja CAVENDISH HENRY:
Co to jest 1731-1810) - chemik angielski, w 1766 odkrył wodór (uznał wodór za nowy pierwiastek odkryty w 1661 poprzez Boyle´a jako palne powietrze ), zbadał skład chem. wody i powietrza chlorowodór krzyżówka.
Definicja CELOFAN:
Co to jest przezroczysta folia pozyskiwana z ↑ celulozy, podobnie jak sztuczny jedwab (przez ↑ ksantogenian celulozy - wiskozę), zawiera około 12% ↑ gliceryny jako wypełniacza - użytkowana do opakowań chlorowodór co to jest.
Definicja CENTRUM KOORDYNACJI:
Co to jest pierwiastka, wykazujący umiejętności elektronoakceptorowe, a więc dysponujący wolnymi orbitalami walencyjnymi, dzięki których może tworzyć ↑ wiązanie donorowo-akceptorowe z jonami albo cząsteczkami ↑ chlorowodór słownik.

Czym jest CHLOROWODÓR znaczenie w Definicje chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: