Słownik CHOLESTEROL co to znaczy.
Słownik CHOLESTEROL. Co znaczy 148°C; nierozp. w wodzie, trudno rozp. w alkoholu etylowym, rozp. w.

Czy przydatne?

Definicja CHOLESTEROL

Co to znaczy cholesterol: związek chem. należący do ekipy ↑ steroidów; płatki, t.t. 148°C; nierozp. w wodzie, trudno rozp. w alkoholu etylowym, rozp. w innych rozpuszczalnikach org. Występuje w tłuszczach zwierzęcych, krwi, mózgu, rdzeniu kręgowym, żółci; w organizmie pełni funkcje antyhemolityczne, jest substratem w biochemicznej syntezie kwasów ↑ żółciowych; c. to kluczowy składnik kamieni żółciowych) i ↑ hormonów. Użytkowany w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i włókienniczym

Definicja CERUSYT:
Co to jest minerał, PbCO3, jeden z ważniejszych minerałów ołowiu cholesterol co znaczy.
Definicja CYKL WĘGLA:
Co to jest przyrodzie - ze źródeł naturalnych (oddychanie organizmów żywych, rozkład materiału biologicznego, wybuchy wulkanów) do atmosfery uwalniany jest CO2 i CH4. W rezultacie działalności człowieka, z rud cholesterol krzyżówka.
Definicja CIĄGLIWOŚĆ:
Co to jest metali na przykład: ↑ miedzi, ↑ złota albo ↑ srebra, przejawiająca się w tym, iż pod wpływem rozciągania nie rozpadają się, a jedynie wyciągają w warstwy o coraz mniejszej grubości. C. umożliwia cholesterol co to jest.
Definicja CHŁODZIWO REAKTORÓW JĄDROWYCH:
Co to jest substancja stosowana do przenoszenia ciepła od rdzenia na zewnątrz. Chłodziwem może być: powietrze, tlenek węgla(IV), hel, woda, ciężka woda, ciekły sód i jego stopy, ciekły potas, ciekły bizmut, rtęć cholesterol słownik.

Czym jest CHOLESTEROL znaczenie w Definicje chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: