Słownik CIĄGLIWOŚĆ co to znaczy.
Słownik CIĄGLIWOŚĆ. Co znaczy albo ↑ srebra, przejawiająca się w tym, iż pod wpływem rozciągania.

Czy przydatne?

Definicja CIĄGLIWOŚĆ

Co to znaczy ciągliwość: cecha większości ↑ metali na przykład: ↑ miedzi, ↑ złota albo ↑ srebra, przejawiająca się w tym, iż pod wpływem rozciągania nie rozpadają się, a jedynie wyciągają w warstwy o coraz mniejszej grubości. C. umożliwia wytwarzanie drutu i obrabianie metali sposobem tłoczenia blach, użytkowaną na przykład przy produkcji przedmiotów karoserii samochodowych

Definicja CHLOROWODÓR:
Co to jest duszącym zapachu, 1,27 razy cięższy od powietrza, niepalny, t.w. -85°C, t.t. -112°C. Bardzo dobrze rozp. w wodzie (z wydzielaniem ciepła) tworząc ↑ kwas chlorowodorowy. Suchy c. jest niewiele czynny ciągliwość.
Definicja CUKIER OŁOWIOWY:
Co to jest ↑ octan ołowiu(II ciągliwość.
Definicja CYKLIZACJA:
Co to jest związków cyklicznych (pierścieniowych) ze związków acyklicznych (łańcuchowych). W rezultacie prowadzenia cyklizacji otrzymuje się liczne ↑ związki heterocykliczne i węglowodory aromatyczne ciągliwość.
Definicja CHLOROFORM:
Co to jest trichlorometan - CHCl3, bezb., nierozp. w wodzie ciecz o charakterystycznym ↑ zapachu, t.w. 61°C. C. otrzymuje się kierując się wapnem chlorowanym CaCl(OCl) na ↑ etanol albo aceton ciągliwość.

Czym jest CIĄGLIWOŚĆ znaczenie w Definicje chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: