Słownik CYJANOWODÓR co to znaczy.
Słownik CYJANOWODÓR. Co znaczy migdałów, silnie trująca (dawka śmiertelna wynosi około 50÷60 mg)! C.

Czy przydatne?

Definicja CYJANOWODÓR

Co to znaczy cyjanowodór: H-C≡N; bezb., lotna ciecz (t.w. 27°C), o zapachu gorzkich migdałów, silnie trująca (dawka śmiertelna wynosi około 50÷60 mg)! C. tworzy z jonem żelaza(III), zawartym w enzymach oddechowych, trwałe połączenia Fe-CN, poprzez co blokuje mechanizm przenoszenia tlenu z hemoglobiny krwi, a zgon następuje pośrodku kilku sekund. Roztwór wodny c. ma odczyn słabo kwaśny HCN + H2O ⇆ H3O+ + CN-. Sole kwasu cyjanowodorowego (cyjanki) mają w rezultacie hydrolizy odczyn mocno zasadowy CN- + H2O ⇆ HCN + OH-. Kwas chlorowodorowy, będący składnikiem kwasów żołądkowych, wypiera c. z cyjanków, dlatego te sole są tak bardzo trujące

Definicja CIECZE NADKRYTYCZNE:
Co to jest równocześnie cechy stanu ciekłego i gazowego, istnieją w obszarze ponad ↑ temp. krytycznej i ponad i poniżej ↑ ciśnienia krytycznego. Właściwości substancji są zasadniczo inne w obszarze cyjanowodór co znaczy.
Definicja CENTRUM CHIRALNOŚCI:
Co to jest cząsteczce asymetryczne otoczenie, tzn. pozbawione środka symetrii (↑ przedmioty symetrii), płaszczyzny symetrii i osi symetrii o wysokiej krotności. Definicja to nie ogranicza się do związków org cyjanowodór krzyżówka.
Definicja CIEPŁO PAROWANIA:
Co to jest definicja użytkowane dawniej, aktualnie zastąpione ↑ entalpią parowania cyjanowodór co to jest.
Definicja CAVENDISH HENRY:
Co to jest 1731-1810) - chemik angielski, w 1766 odkrył wodór (uznał wodór za nowy pierwiastek odkryty w 1661 poprzez Boyle´a jako palne powietrze ), zbadał skład chem. wody i powietrza cyjanowodór słownik.

Czym jest CYJANOWODÓR znaczenie w Definicje chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: