Słownik DIAMAGNETYK co to znaczy.
Słownik DIAMAGNETYK. Co znaczy elektronów, przeważnie bezb. Por. paramagnetyk1. 2) Substancja.

Czy przydatne?

Definicja DIAMAGNETYK

Co to znaczy diamagnetyk: 1) Związek, który nie ma w swojej cząsteczce niesparowanych elektronów, przeważnie bezb. Por. paramagnetyk1. 2) Substancja, wewnątrz której (pod wpływem zewnętrznego pola magnetycznego) powstaje pole magnetyczne przeciwdziałające zewnętrznemu, a jednocześnie nie występują inne zjawiska magnetyczne (por. ferromagnetyk)

Definicja DIGITOKSYNA:
Co to jest ↑ glikozyd zawierający jako aglikon pochodną ↑ steranu; bezb. kryształy, t.t. 286°C; trucizna; występuje w naparstnicy (z łaciny Digitalis purpurea); użytkowana w leczeniu chorób serca diamagnetyk.
Definicja DYFRAKCJA:
Co to jest elektromagnetycznej na krawędziach przesłony, powodująca, iż fala dociera także do obszaru, który powinien być zacieniony. Zdarzenie d. występuje również przy rozpraszaniu cząstek (na przykład diamagnetyk.
Definicja DYFUZJA:
Co to jest rozprzestrzenianie się cząsteczek gazów, cieczy albo substancji stałych, wywołane ich ruchem molekularno kinetycznym. Ruch ten jest ciągły, chaotyczny i prowadzi do równomiernego rozprowadzenia diamagnetyk.
Definicja DDT:
Co to jest bis-(4-chlorofenylo)-etan; pierwszy syntetyczny środek owadobójczy, użytkowany od 1942 r.; wycofany z użycia w państwach uprzemysłowionych (gdyż kumuluje się w tkankach roślinnych i zwierzęcych diamagnetyk.

Czym jest DIAMAGNETYK znaczenie w Definicje chemia D .

  • Dodano:
  • Autor: