Słownik DIAMENT co to znaczy.
Słownik DIAMENT. Co znaczy minerał - diament, który jest przeważnie bezb. i przezroczysty (bywa.

Czy przydatne?

Definicja DIAMENT

Co to znaczy diament: odmiana alotropowa węgla. Występuje w przyrodzie jako minerał - diament, który jest przeważnie bezb. i przezroczysty (bywa żółty, brunatny, czarny, rzadziej czerwony, zielony czy niebieski); d. tworzy kruche i bardzo twarde kryształy (najtwardszy pierwiastek) silnie załamujące światło; krystalizuje w układzie regularnym (↑ układy krystalograficzne); atomy węgla w stanie hybrydyzacji sp3; nie przewodzi prądu elektrycznego; przewodzi ciepło; gęstość 3,51g·cm-3; odporny na działanie powietrza, wody, kwasów nieutleniających i zasad; reaguje ze stopionymi solami: Na2CO3 i NaNO3; ogrzany w atmosferze tlenu spala się do CO2; ogrzewany bez dostępu powietrza przekształca się w grafit (temp. prowadzenia procesu 1800÷2000°C). Użytkowany do wyrobu wierteł, jako materiał szlifierski i tnący i w jubilerstwie (↑ brylant). W najwyższym stopniu znane kopalnie d. znajdują się w Brazylii, Pd. Afryce, Indiach i w Jakucji (Rosja). Aktualnie raczej do celów technicznych otrzymuje się d. syntetyczne (ze związków węgla, w temp. do 3000°C, pod ciśn. około1000 MPa). Ciężar diamentów ustala się w odrębnych jednostkach zwanych karatami (1 karat = 0,2 g)

Definicja DEMINERALIZACJA WODY:
Co to jest usunięcie z wody wszelkich rozpuszczonych w niej związków nieorg., przeprowadzane zazwyczaj sposobem ↑ zamiany jonowej. Demineralizowaną wodę przepuszcza się na początku poprzez kationit, a później diament co znaczy.
Definicja DYMIĄCY KWAS SIARKOWY:
Co to jest kolokwialna (niepoprawna) nazwa ↑ oleum diament krzyżówka.
Definicja DZIURY OZONOWE:
Co to jest zmniejszanie grubości warstwy ozonowej (nawet do 50%) nad Antarktydą i Arktyką. Powodem tak drastycznych zmian jest obecność w powietrzu tlenków azotu i freonów, które działają niszcząco na ozon diament co to jest.
Definicja DROBINA:
Co to jest ↑ cząsteczka albo ↑ atom diament słownik.

Czym jest DIAMENT znaczenie w Definicje chemia D .

  • Dodano:
  • Autor: