Słownik DIAMENT co to znaczy.
Słownik DIAMENT. Co znaczy minerał - diament, który jest przeważnie bezb. i przezroczysty (bywa.

Czy przydatne?

Definicja DIAMENT

Co to znaczy diament: odmiana alotropowa węgla. Występuje w przyrodzie jako minerał - diament, który jest przeważnie bezb. i przezroczysty (bywa żółty, brunatny, czarny, rzadziej czerwony, zielony czy niebieski); d. tworzy kruche i bardzo twarde kryształy (najtwardszy pierwiastek) silnie załamujące światło; krystalizuje w układzie regularnym (↑ układy krystalograficzne); atomy węgla w stanie hybrydyzacji sp3; nie przewodzi prądu elektrycznego; przewodzi ciepło; gęstość 3,51g·cm-3; odporny na działanie powietrza, wody, kwasów nieutleniających i zasad; reaguje ze stopionymi solami: Na2CO3 i NaNO3; ogrzany w atmosferze tlenu spala się do CO2; ogrzewany bez dostępu powietrza przekształca się w grafit (temp. prowadzenia procesu 1800÷2000°C). Użytkowany do wyrobu wierteł, jako materiał szlifierski i tnący i w jubilerstwie (↑ brylant). W najwyższym stopniu znane kopalnie d. znajdują się w Brazylii, Pd. Afryce, Indiach i w Jakucji (Rosja). Aktualnie raczej do celów technicznych otrzymuje się d. syntetyczne (ze związków węgla, w temp. do 3000°C, pod ciśn. około1000 MPa). Ciężar diamentów ustala się w odrębnych jednostkach zwanych karatami (1 karat = 0,2 g)

Definicja DRUGA ZASADA TERMODYNAMIKI:
Co to jest które zachodzą samorzutnie w przyrodzie, są zjawiskami nieodwracalnymi. Układowi, gdzie zaszedł mechanizm nieodwracalny, zazwyczaj można wprawdzie przywrócić stan pierwotny, ale dokonując tego diament.
Definicja DWUTLENEK AZOTU:
Co to jest ↑ tlenki azotu diament.
Definicja DENATURACJA BIAŁKA:
Co to jest czynności biologicznej białek zachodzące w trakcie nieodwracalnej koagulacji koloidów białkowych. Dochodzi wówczas do zmiany struktury białka polegającej na zniszczeniu mostków disiarczkowych i ↑ diament.
Definicja DEBIERNE ANDRÉ:
Co to jest 1874-1949) chemik franc., odkrył pierwiastek ↑ aktyn, pomagał Marii Skłodowskiej-Curie w pracy nad otrzymaniem czystego chlorku radu, po jej zgonu objął dyrekcję Laboratorium Curie diament.

Czym jest DIAMENT znaczenie w Definicje chemia D .

  • Dodano:
  • Autor: