Słownik EKSPLOZOFOR co to znaczy.
Słownik EKSPLOZOFOR. Co znaczy właściwości palne i/albo wybuchowe; w najwyższym stopniu dostępne e.

Czy przydatne?

Definicja EKSPLOZOFOR

Co to znaczy eksplozofor: ekipa funkcyjna, która nadaje związkowi organicznemu właściwości palne i/albo wybuchowe; w najwyższym stopniu dostępne e. to ekipa nitrowa -NO2, występująca w tych związkach, jak trinitrotoluen (↑1,2,3-trinitrotoluen) i ↑oktanitrokuban, azotanowa(V) -ONO2 w ↑nitrocelulozie i ↑nitroglicerynie, chloranowa(V) -OClO2 w KClO3, nadtlenowa -O-O- w nadtlenkach organicznych (↑nadtlenki) i inne. Zobacz także materiały wybuchowe

Definicja ELEKTRODA PLATYNOWA:
Co to jest z metalicznej ↑ platyny, ulegająca polaryzacji w trakcie procesu elektrolizy. W celu wyeliminowania tego niekorzystnego zjawiska pokrywa się platynę tak zwany czernią platynową (rozdrobniona platyna eksplozofor.
Definicja ESTRYFIKACJA:
Co to jest estrów (↑ estry kwasów karboksylowych, ↑ estry kwasów nieorganicznych), zachodząca zwykle między kwasem (organicznym albo nieorganicznym) a alkoholem. Typowa reakcja odwracalna, gdzie po dłuższym eksplozofor.
Definicja ETYL:
Co to jest ekipa etylowa -C2H5 eksplozofor.
Definicja ENERGIA WIĄZAŃ ZWIĄZKU CHEMICZNEGO:
Co to jest liczba energii, jaką trzeba dostarczyć, by jeden mol nie oddziaływujących na siebie cząsteczek związku chem. rozłożyć na ↑ atomy w temp. 0 K eksplozofor.

Czym jest EKSPLOZOFOR znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: