Słownik EKSPLOZOFOR co to znaczy.
Słownik EKSPLOZOFOR. Co znaczy właściwości palne i/albo wybuchowe; w najwyższym stopniu dostępne e.

Czy przydatne?

Definicja EKSPLOZOFOR

Co to znaczy eksplozofor: ekipa funkcyjna, która nadaje związkowi organicznemu właściwości palne i/albo wybuchowe; w najwyższym stopniu dostępne e. to ekipa nitrowa -NO2, występująca w tych związkach, jak trinitrotoluen (↑1,2,3-trinitrotoluen) i ↑oktanitrokuban, azotanowa(V) -ONO2 w ↑nitrocelulozie i ↑nitroglicerynie, chloranowa(V) -OClO2 w KClO3, nadtlenowa -O-O- w nadtlenkach organicznych (↑nadtlenki) i inne. Zobacz także materiały wybuchowe

Definicja ELEMENTARNE CZĄSTKI MATERII:
Co to jest ↑ cząstki elementarne eksplozofor.
Definicja ERB:
Co to jest Erbium), pierwiastek chem., metal, Z = 68, m.at. 167,26u, ekipa ↑ lantanowców. Odkryty w 1843 r. poprzez K.G. Mosandera. W przyrodzie występuje w minerałach, takich jak: ↑ monacyt, ↑ gadolinit eksplozofor.
Definicja ENZYMY:
Co to jest produkowane w organizmach żywych, wykazują bardzo specyficzne działanie katalityczne, niezbędne do przebiegu mechanizmów życiowych. E. to substancje białkowe w stanie koloidowym. Każdy enzym eksplozofor.
Definicja ELEKTRONY WIĄŻĄCE:
Co to jest elektrony biorące udział w tworzeniu wiązań chem., obsadzające orbitale molekularne wiążące (↑ orbital molekularny wiążący eksplozofor.

Czym jest EKSPLOZOFOR znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: