Słownik EKSYKATOR co to znaczy.
Słownik EKSYKATOR. Co znaczy słoja z pokrywą dopasowaną na szlif, wykorzystywane do suszenia.

Czy przydatne?

Definicja EKSYKATOR

Co to znaczy eksykator: szczelnie zamykane naczynie szklane w kształcie szerokiego słoja z pokrywą dopasowaną na szlif, wykorzystywane do suszenia związków chem. i przechowywania substancji wrażliwych na działanie wilgoci. W e. umieszcza się środki suszące (na przykład bezwodny CaCl2, bezwodny MgSO4, stężony H2SO4), których zadaniem jest pochłanianie pary wodnej wydzielającej się z suszonych substancji. Istnieją również e. próżniowe, z których można dodatkowo odessać powietrze

Definicja ENERGIA ROTACYJNA:
Co to jest wewnętrznej układu, na przykład cząsteczki, związana z jej ruchem obrotowym (albo ruchem obrotowym jej fragmentów połączonych wiązaniami pojedynczymi, pozostawiającymi mniejszą czy większą swobodę eksykator.
Definicja ELEKTRONY WIĄŻĄCE:
Co to jest elektrony biorące udział w tworzeniu wiązań chem., obsadzające orbitale molekularne wiążące (↑ orbital molekularny wiążący eksykator.
Definicja ELEKTRODA PLATYNOWA:
Co to jest z metalicznej ↑ platyny, ulegająca polaryzacji w trakcie procesu elektrolizy. W celu wyeliminowania tego niekorzystnego zjawiska pokrywa się platynę tak zwany czernią platynową (rozdrobniona platyna eksykator.
Definicja ELEKTROLIZA:
Co to jest zachodzące na i w pobliżu elektrod w ciekłych elektrolitach (roztworach i substancjach stopionych) pod wpływem przepływającego poprzez nie prądu elektrycznego. Mechanizmy te obejmują transport jonów eksykator.

Czym jest EKSYKATOR znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: