Słownik EKSYKATOR co to znaczy.
Słownik EKSYKATOR. Co znaczy słoja z pokrywą dopasowaną na szlif, wykorzystywane do suszenia.

Czy przydatne?

Definicja EKSYKATOR

Co to znaczy eksykator: szczelnie zamykane naczynie szklane w kształcie szerokiego słoja z pokrywą dopasowaną na szlif, wykorzystywane do suszenia związków chem. i przechowywania substancji wrażliwych na działanie wilgoci. W e. umieszcza się środki suszące (na przykład bezwodny CaCl2, bezwodny MgSO4, stężony H2SO4), których zadaniem jest pochłanianie pary wodnej wydzielającej się z suszonych substancji. Istnieją również e. próżniowe, z których można dodatkowo odessać powietrze

Definicja ERGOSTEROL:
Co to jest związek chem. należący do ekipy ↑ steroidów; Bezb. kryształki, t.t. 165°C; nierozp. w wodzie, rozp. w alkoholu etylowym, benzenie. Występuje w drożdżach. Jest ↑ prowitaminą D3 eksykator co znaczy.
Definicja ELEKTRONY WALENCYJNE:
Co to jest walencyjnych atomu, które biorą udział w tworzeniu wiązań chem. Dla pierwiastków bloku s i bloku p (ekipy: 1, 2, 13÷18) - e.w. są wszystkie elektrony ostatniej (zewnętrznej) powłoki; dla pierwiastków eksykator krzyżówka.
Definicja ELEKTROLIZA:
Co to jest zachodzące na i w pobliżu elektrod w ciekłych elektrolitach (roztworach i substancjach stopionych) pod wpływem przepływającego poprzez nie prądu elektrycznego. Mechanizmy te obejmują transport jonów eksykator co to jest.
Definicja ELEKTRONY SPAROWANE:
Co to jest elektrony obsadzające ten sam orbital, mają przeciwnie ukierunkowane spiny, a więc różne rzuty spinu. Różnią się wartościami magnetycznych spinowych liczb kwantowych, ms = -1/2 i +1/2 eksykator słownik.

Czym jest EKSYKATOR znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: