Słownik ELEKTROLITY co to znaczy.
Słownik ELEKTROLITY. Co znaczy rozpuszczalniku lub w stanie stopionym) rozpadowi na jony i dlatego.

Czy przydatne?

Definicja ELEKTROLITY

Co to znaczy elektrolity: substancje, które ulegają w wodzie (albo innym rozpuszczalniku lub w stanie stopionym) rozpadowi na jony i dlatego przewodzą prąd elektryczny. Nieelektrolity nie dysocjują na jony. E. to związki o wiązaniu jonowym albo kowalencyjnym spolaryzowanym. Do e. należą w pierwszej kolejności kwasy, zasady i sole nieorg. na przykład kwas chlorowodorowy HCl, wodorotlenek potasu KOH, chlorek amonu NH4Cl. Nieelektrolitami są niemal wszystkie związki org

Definicja EPIMERY:
Co to jest mające co najmniej dwa centra chiralności i różniące się konfiguracją tylko jednego z nich. Definicja epimerów odnosi się raczej do ↑ aldoz, które różnią się konfiguracją wokół węgla sąsiadującego z elektrolity.
Definicja ENOL:
Co to jest posiadający grupę -OH dołączoną do wiązania podwójnego, będący w równowadze z metodą ketonową związku: R1-CH=CH(OH)R2 ⇆ R1-CH2-CO-R2. Udział formy enolowej jest zazwyczaj wiele mniejszy niż formy elektrolity.
Definicja ETYLEN:
Co to jest nazwa zwyczajowa pierwszego członu alkenów - ↑ etenu CH2=CH2 elektrolity.
Definicja EINSTEIN ALBERT:
Co to jest teoretyk, ur. w Ulm, studia ukończył w Szwajcarii. Już w 1905 r. ogłosił pierwsze poważne prace naukowe. Pracował na uniwersytetach w Bernie, Zurichu, Pradze i politechnice w Zurichu. W 1913 r elektrolity.

Czym jest ELEKTROLITY znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: