Słownik ELEKTROLITY co to znaczy.
Słownik ELEKTROLITY. Co znaczy rozpuszczalniku lub w stanie stopionym) rozpadowi na jony i dlatego.

Czy przydatne?

Definicja ELEKTROLITY

Co to znaczy elektrolity: substancje, które ulegają w wodzie (albo innym rozpuszczalniku lub w stanie stopionym) rozpadowi na jony i dlatego przewodzą prąd elektryczny. Nieelektrolity nie dysocjują na jony. E. to związki o wiązaniu jonowym albo kowalencyjnym spolaryzowanym. Do e. należą w pierwszej kolejności kwasy, zasady i sole nieorg. na przykład kwas chlorowodorowy HCl, wodorotlenek potasu KOH, chlorek amonu NH4Cl. Nieelektrolitami są niemal wszystkie związki org

Definicja ELEKTRONY WALENCYJNE:
Co to jest walencyjnych atomu, które biorą udział w tworzeniu wiązań chem. Dla pierwiastków bloku s i bloku p (ekipy: 1, 2, 13÷18) - e.w. są wszystkie elektrony ostatniej (zewnętrznej) powłoki; dla pierwiastków elektrolity.
Definicja ETERY:
Co to jest organicznych będących oficjalnie produktami ↑dehydratacji ↑alkoholi połączonej z ↑dimeryzacją, o wzorze ogólnym w najprostszym przypadku R-O-R? (przeważnie R=R?). To są związki słabo polarne elektrolity.
Definicja ENTALPIA TOPNIENIA:
Co to jest topnienia; zmiana entalpii układu równa energii doprowadzonej do ciała stałego na sposób ciepła, by ustalona liczba substancji mogła przejść w stan ciekły. Wartość bezwzględna e.t. jest równa elektrolity.
Definicja ELEKTRON:
Co to jest cząstka elementarna, mająca niekorzystny ładunek elektryczny e = 1,602177·10-19 C i masę spoczynkową me = 9,1094·10-31kg (masa e. jest 1836 razy mniejsza od masy protonu). Energia spoczynkowa elektrolity.

Czym jest ELEKTROLITY znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: