Słownik EMULGATORY co to znaczy.
Słownik EMULGATORY. Co znaczy ułatwiające tworzenie się ↑ emulsji i zapobiegające zlepianiu się jej.

Czy przydatne?

Definicja EMULGATORY

Co to znaczy emulgatory: (stabilizatory) - substancje powierzchniowo aktywne, ułatwiające tworzenie się ↑ emulsji i zapobiegające zlepianiu się jej kropelek. Emulgatory gromadzą się na powierzchni granicznej dwóch cieczy, zmniejszając silnie napięcie powierzchniowe. Do substancji powierzchniowo aktywnych należą pomiędzy innymi sole kwasów karboksylowych zbudowane z alkilowej ekipy hydrofobowej ("nie lubiącej wody") i z anionu ekipy karboksylowej - hydrofilowej ("lubiącej wodę"), na przykład palmitynian sodu - C15H31COONa, stearynian sodu - C17H35COONa. Część hydrofilowa emulgatora jest "wciągana" do wody, część hydrofobowa (ekipa alkilowa) jest z niej wypychana i tworzy na jej powierzchni coś w rodzaju "szczotki"

Definicja ELEKTRODODATNIOŚĆ:
Co to jest synonim ↑ elektroujemności; definicja wychodzące z użycia, należy zastępować je określeniem niskiej elektroujemności emulgatory.
Definicja ESTRY KWASÓW KARBOKSYLOWYCH:
Co to jest wzorze ogólnym R1COOR2 (R1 - wodór, alkil albo aryl; R2 - alkil albo aryl). W nazewnictwie systematycznym estrów zamienia się końcówkę nazwy macierzystego kwasu ( -owy ) na -an i dodaje nazwę ekipy emulgatory.
Definicja EKSPLOZJA:
Co to jest ↑ wybuch emulgatory.
Definicja EWOLUCJA CHEMICZNA:
Co to jest najwcześniejszy faza ewolucji życia we Wszechświecie, który rozpoczął się w przestrzeni kosmicznej i był kontynuowany na powierzchni Ziemi (i innych planet skalistych); warto zauważyć, iż w emulgatory.

Czym jest EMULGATORY znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: