Słownik EMULSJA co to znaczy.
Słownik EMULSJA. Co znaczy rozproszonej są w stanie ciekłym. E. utrzymuje swą trwałość dzięki.

Czy przydatne?

Definicja EMULSJA

Co to znaczy emulsja: układ koloidowy typu ciecz/ciecz. Drobiny substancji rozproszonej są w stanie ciekłym. E. utrzymuje swą trwałość dzięki substancjom, które ją utrwalają, tak zwany emulgatorom. Naturalne emulsje kropelek tłuszczu w wodzie zawierającej węglowodany i białka to mleko i śmietana. Z kolei masło i margaryna to emulsja kropelek roztworu wodnego w tłuszczu

Definicja ELEKTRON DODATNI:
Co to jest ↑ pozyton emulsja.
Definicja ENTROPIA:
Co to jest funkcja stanu układu wyrażana zależnością: ΔS = ΔQ/T, gdzie: ΔS - wzrost entropii układu, ΔQ - liczba ciepła dostarczona do układu, T - temp. (bezwzględna), gdzie układ pobrał ciepło. E. zawsze emulsja.
Definicja ENTALPIA:
Co to jest układu zwiększona o iloczyn jego ciśnienia i objętości, H = U + pV; użytkowana do energetycznej charakterystyki zmian w układzie zachodzących w stałym ciśnieniu i mogących zamieniać własną objętość emulsja.
Definicja ELEKTRODA JONOSELEKTYWNA:
Co to jest wyposażona w membranę przenikliwą dla danego rodzaju jonów (stąd specyficzność tej elektrody, ↑ elektroda szklana) i drucika platynowego. Membrany e.j. są realizowane przeważnie z odpowiedniego ↑ emulsja.

Czym jest EMULSJA znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: