Słownik ENZYMY co to znaczy.
Słownik ENZYMY. Co znaczy wykazują bardzo specyficzne działanie katalityczne, niezbędne do.

Czy przydatne?

Definicja ENZYMY

Co to znaczy enzymy: ↑ biokatalizatory produkowane w organizmach żywych, wykazują bardzo specyficzne działanie katalityczne, niezbędne do przebiegu mechanizmów życiowych. E. to substancje białkowe w stanie koloidowym. Każdy enzym katalizuje ściśle ustaloną reakcję, która zachodzi tylko z ustalonym substratem, na przykład jedne z nich przyspieszają hydrolizę cukrów, inne białek, jeszcze inne tłuszczów. Dla aktywności enzymatycznej ważne znaczenie ma temp. i ↑ pH. ↑ Katalizę enzymatyczną stosuje się pomiędzy innymi do produkcji: spirytusu, wina, ↑ kwasu octowego, kwasu mlekowego, drożdży, kwaśnego mleka, kefiru, kiszonych ogórków, kapusty itp

Definicja ENTALPIA PAROWANIA:
Co to jest parowania; to jest zmiana entalpii układu równa energii doprowadzonej do cieczy na sposób ciepła, aby ustalona liczba substancji mogła przejść w stan gazowy. E.p. ma zawsze symbol nieujemny a jej enzymy.
Definicja ETER NAFTOWY:
Co to jest jedna z frakcji pozyskiwana w trakcie destylacji ↑ ropy naftowej, o t.w. 40÷70°C, składająca się z pentanów i heksanów. Użytkowany go jako rozpuszczalnik enzymy.
Definicja ELEKTRON:
Co to jest cząstka elementarna, mająca niekorzystny ładunek elektryczny e = 1,602177·10-19 C i masę spoczynkową me = 9,1094·10-31kg (masa e. jest 1836 razy mniejsza od masy protonu). Energia spoczynkowa enzymy.
Definicja ENERGIA UKŁADU:
Co to jest ↑ energia wewnętrzna układu enzymy.

Czym jest ENZYMY znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: