Słownik ENZYMY co to znaczy.
Słownik ENZYMY. Co znaczy wykazują bardzo specyficzne działanie katalityczne, niezbędne do.

Czy przydatne?

Definicja ENZYMY

Co to znaczy enzymy: ↑ biokatalizatory produkowane w organizmach żywych, wykazują bardzo specyficzne działanie katalityczne, niezbędne do przebiegu mechanizmów życiowych. E. to substancje białkowe w stanie koloidowym. Każdy enzym katalizuje ściśle ustaloną reakcję, która zachodzi tylko z ustalonym substratem, na przykład jedne z nich przyspieszają hydrolizę cukrów, inne białek, jeszcze inne tłuszczów. Dla aktywności enzymatycznej ważne znaczenie ma temp. i ↑ pH. ↑ Katalizę enzymatyczną stosuje się pomiędzy innymi do produkcji: spirytusu, wina, ↑ kwasu octowego, kwasu mlekowego, drożdży, kwaśnego mleka, kefiru, kiszonych ogórków, kapusty itp

Definicja ELEKTRONY WIĄŻĄCE:
Co to jest elektrony biorące udział w tworzeniu wiązań chem., obsadzające orbitale molekularne wiążące (↑ orbital molekularny wiążący enzymy.
Definicja EKSTAZY:
Co to jest pochodna ↑ fenyloetyloaminy, daje kilkugodzinne wizje i stany euforii, poprzedzone bólami głowy i mdłościami. E. jest również składnikiem środka określanego skrótem UFO, powodującego śmiertelne enzymy.
Definicja ENTALPIA:
Co to jest układu zwiększona o iloczyn jego ciśnienia i objętości, H = U + pV; użytkowana do energetycznej charakterystyki zmian w układzie zachodzących w stałym ciśnieniu i mogących zamieniać własną objętość enzymy.
Definicja ENTALPIA PRZEMIANY FAZOWEJ:
Co to jest towarzysząca zmianie określonej masy etapy układu, na przykład w trakcie topnienia, zazwyczaj odnoszona do jednego mola. Standardowa e.p.f. odnosi się do czystych substancji pod ciśnieniem 1000hPa (1 enzymy.

Czym jest ENZYMY znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: