Słownik EPIMERY co to znaczy.
Słownik EPIMERY. Co znaczy i różniące się konfiguracją tylko jednego z nich. Definicja epimerów.

Czy przydatne?

Definicja EPIMERY

Co to znaczy epimery: diastereoizomery mające co najmniej dwa centra chiralności i różniące się konfiguracją tylko jednego z nich. Definicja "epimerów" odnosi się raczej do ↑ aldoz, które różnią się konfiguracją wokół węgla sąsiadującego z ekipą aldehydową. E. są na przykład ↑ D-(+)-glukoza i ↑ D-(+)-mannoza albo ↑ D-(-)-ryboza i ↑ D-(-)-arabinoza

Definicja ETYN:
Co to jest człon szeregu homologicznego alkinów o wzorze H-C≡C-H. Długość wiązania C≡C wynosi 120pm, a kąty między wiązaniami H-C≡C i C≡C-H wynoszą po 180° (hybrydyzacja atomów węgla sp) - cząsteczka e. ma epimery.
Definicja EFEKT CIEPLNY REAKCJI:
Co to jest wymieniona poprzez układ reagujący z otoczeniem na sposób ciepła; ciepło wydzielone do otoczenia albo pobrane z niego poprzez reagujące substancje. Jeżeli układ reagujący wydziela ciepło, zachodząca epimery.
Definicja EMISJA ALFA:
Co to jest ↑ cząstka α) poprzez jądro pierwiastka radioaktywnego, w rezultacie której jego liczba atomowa maleje o 2, a liczba masowa maleje o 4. Na przykład. E.a. może towarzyszyć promieniowanie gamma (γ epimery.
Definicja ELEKTRODY II RODZAJU:
Co to jest z ↑ metalu pokrytego jego słabo rozp. solą i zanurzone w roztworze zawierającym ↑ aniony tej słabo rozp. soli. Należą do nich między innymi ↑ elektroda chlorosrebrowa i ↑ elektroda kalomelowa epimery.

Czym jest EPIMERY znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: