Słownik ERGOTAMINA co to znaczy.
Słownik ERGOTAMINA. Co znaczy jeden z kilku ↑ alkaloidów występujących w sporyszu - formie.

Czy przydatne?

Definicja ERGOTAMINA

Co to znaczy ergotamina: związek chem.; pochodna kwasu D-(+)-lizergowego (↑ LSD); jeden z kilku ↑ alkaloidów występujących w sporyszu - formie przetrwalnikowej - grzyba buławinka czerwona (Claviceps purpurea), który pasożytuje na zbożu; bezb. kryształy, t.t. 212÷214°C. Użytkowana w położnictwie, wywołuje skurcze mięśni macicy

Definicja ELEKTRODA:
Co to jest anoda. 1) Obiekt urządzenia elektrycznego (na przykład lampy elektronowej, pieca oporowego i tym podobne), poprzez który następuje doprowadzenie prądu. 2) W ↑ elektrochemii: składowa półogniwa ergotamina.
Definicja ELEKTRODA JONOSELEKTYWNA:
Co to jest wyposażona w membranę przenikliwą dla danego rodzaju jonów (stąd specyficzność tej elektrody, ↑ elektroda szklana) i drucika platynowego. Membrany e.j. są realizowane przeważnie z odpowiedniego ↑ ergotamina.
Definicja ENTALPIA PRZEMIANY FAZOWEJ:
Co to jest towarzysząca zmianie określonej masy etapy układu, na przykład w trakcie topnienia, zazwyczaj odnoszona do jednego mola. Standardowa e.p.f. odnosi się do czystych substancji pod ciśnieniem 1000hPa (1 ergotamina.
Definicja ENTALPIA TWORZENIA ZWIĄZKU:
Co to jest syntezy związku chemicznego. Symbol minus przed wartością standardowej entalpii tworzenia znaczy, iż energia wydziela się na sposób ciepła (reakcja jest egzoenergetyczna (↑ reakcje egzoenergetyczne ergotamina.

Czym jest ERGOTAMINA znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: