Słownik ETYLINA co to znaczy.
Słownik ETYLINA. Co znaczy destylacji ropy naftowej (podobnie jak inne paliwa ciekłe). Benzyna, do.

Czy przydatne?

Definicja ETYLINA

Co to znaczy etylina: odmiennie benzyna ołowiowa; wytwarzana w rezultacie destylacji ropy naftowej (podobnie jak inne paliwa ciekłe). Benzyna, do której w celu podwyższenia liczby oktanowej dodano ↑ tetraetyloołowiu; trująca, w czasie spalania wywiera wysoce negatywny wpływ na środowisko naturalne, związany z emisją związków ołowiu (lotnych bromków) do otoczenia. Aktualnie, ze względów ekologicznych, odchodzi się od stosowania jej, zastępując tetraetyloołów innymi związkami podwyższającymi liczbę oktanową (↑ benzyna bezołowiowa, ↑ benzyna uniwersalna)

Definicja ELEKTRONY NIEWALENCYJNE:
Co to jest elektrony nie biorące udziału w tworzeniu wiązań chem., rozmieszczone w wewnętrznych powłokach atomów (rdzeniu atomowym etylina.
Definicja ENTALPIA SUBLIMACJI:
Co to jest sublimacji; zmiana entalpii układu równa energii doprowadzonej do ciała stałego na sposób ciepła, by ustalona liczba substancji mogła przejść w stan gazowy. Wartość bezwzględna e.s. jest równa etylina.
Definicja EPSOMIT:
Co to jest minerał, MgSO4·7H2O, użytkowany w przemyśle włókienniczym, papierniczym i chemicznym etylina.
Definicja EMETYK:
Co to jest OH)-COOK)2 H2O; bezb. kryształki albo biały proszek o słodkawym smaku; rozp. w wodzie. Użytkowany w medycynie (leczenie chorób tropikalnych, środek wymiotny), analizie chemicznej i do otrzymywania etylina.

Czym jest ETYLINA znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: