Słownik FAJANS co to znaczy.
Słownik FAJANS. Co znaczy porowaty). Otrzymywany poprzez dwukrotne wypalanie mieszaniny.

Czy przydatne?

Definicja FAJANS

Co to znaczy fajans: materiał ceramiczny; kruchy i silnie chłonący wodę (porowaty). Otrzymywany poprzez dwukrotne wypalanie mieszaniny rozdrobnionych: kaolinu, gliny, skaleni, kredy albo marmuru. Elementy z f. pokrywa się szkliwem zawierającym tlenki: PbO, CaO, ZnO, Na2O, które wypełnia pory i zapewnia nieprzepuszczalność dla cieczy. Użytkowany do wyrobu naczyń stołowych, elementów artystycznych, urządzeń sanitarnych i płytek okładzinowych

Definicja FILTRAT:
Co to jest przesącz, ciecz uzyskana po odsączeniu osadu z mieszaniny ciecz - ciało stałe fajans.
Definicja FOSFINA:
Co to jest ↑ fosforiaku PH3. 2) Związek org. należący do szeregu PH2R, PHR2 albo PR3 (gdzie R = rodnik alifatyczny albo aromatyczny), analog ↑ amin. Fosfiny to substancje bezb., zazwyczaj o odrażającym zapachu fajans.
Definicja FERMENTACJA ALKOHOLOWA:
Co to jest zachodzący pod wpływem enzymu zymazy (zawartego w drożdżach) w uwarunkowaniach beztlenowych, doskonała temp. 25÷30°C; reakcja przemiany cukrów prostych, takich jak ↑ glukoza i ↑ fruktoza, w ↑ etanol fajans.
Definicja FENOLE:
Co to jest jednofunkcyjne pochodne węglowodorów, o wzorze ogólnym Ar-OH (Ar - ekipa arylowa, pierścień aromatyczny). Zazwyczaj krystaliczne ciała stałe, o charakterystycznym zapachu, trudno rozp. w wodzie fajans.

Czym jest FAJANS znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: