Słownik FARBY co to znaczy.
Słownik FARBY. Co znaczy wody albo rozpuszczalnika org., użytkowane do trwałego barwienia.

Czy przydatne?

Definicja FARBY

Co to znaczy farby: produkty składające się z barwników org. i nieorg., spoiw i wody albo rozpuszczalnika org., użytkowane do trwałego barwienia powierzchni materiałów (metal, drewno, papier, tynk, porcelana, szkło). F. dzieli się wg wykorzystania (f. artystyczne i malarskie) i wg spoiw (na przykład f. klejowe, olejne, chlorokauczukowe, epoksydowe, na szkle wodnym). Akwarele to wodne f. artystyczne zawierające jako spoiwo dekstryny, gumę arabską, kleje, żelatyny. F. olejne, których spoiwem są oleje: lniany, makowy albo słonecznikowy, mogą mieć wykorzystania artystyczne i malarskie. Pastele to f. artystyczne, których spoiwem są kleje, kazeina, guma arabska; użytkowane do malowania na sucho. Tempery to f. artystyczne, których spoiwem jest emulsja wodno-olejowa z dodatkiem kazeiny albo gumy arabskiej

Definicja FENOL:
Co to jest przedstawiciel ↑ fenoli, t.t. 43°C, t.w. 182°C; bezb., krystaliczna substancja, mająca charakterystyczny zapach. Na powietrzu lekko różowieje. Z chlorkiem żelaza(III) daje fioletowe zabarwienie farby.
Definicja Fr:
Co to jest znak ↑ fransu farby.
Definicja FEHLING HERMAN:
Co to jest 1812-1885) chemik niem., zajmował się preparatyką org., analizą chem. środków spożywczych, wynalazł tak zwany odczynnik Fehlinga farby.
Definicja FERROMAGNETYK:
Co to jest krystaliczna, charakteryzująca się równoległym uporządkowaniem elementarnych momentów magnetycznych (orbitalnych i spinowych momentów magnetycznych elektronów, ↑ liczby kwantowe) w temp. niższych od farby.

Czym jest FARBY znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: