Słownik FENYLOALANINA co to znaczy.
Słownik FENYLOALANINA. Co znaczy egzogennych. Otrzymuje się ją sposobem Streckera, w reakcji.

Czy przydatne?

Definicja FENYLOALANINA

Co to znaczy fenyloalanina: kwas 2-amino-3-fenylopropanowy, jeden z ↑ aminokwasów egzogennych. Otrzymuje się ją sposobem Streckera, w reakcji aldehydu 2-fenyloetanowego z amoniakiem i cyjanowodorem, połączonej z hydrolizą produktu przejściowego. W organizmie zwierzęcym f. utlenia się do ↑ tyrozyny. Dziedziczne zaburzenia w metabolizmie f. wywołują fenyloketonurię (dolegliwość objawia się niedorozwojem umysłowym i fizycznym, padaczką, słabą pigmentacją i tym podobne)

Definicja FLOTACJA:
Co to jest minerałów, wykorzystująca różnice w zwilżaniu składników mieszanin. Bazuje na przepuszczaniu pęcherzyków powietrza poprzez mieszaninę drobno zmielonej rudy i wody. Grudki rudy zawierające minerał fenyloalanina.
Definicja FLUOROWCE:
Co to jest okresowego, blok p, do której należą następujące pierwiastki: fluor, chlor, brom, jod, astat. Wszystkie fluorowce to niemetale. Konfiguracja elektronów walencyjnych w stanie fundamentalnym w atomach fenyloalanina.
Definicja FENOLE:
Co to jest jednofunkcyjne pochodne węglowodorów, o wzorze ogólnym Ar-OH (Ar - ekipa arylowa, pierścień aromatyczny). Zazwyczaj krystaliczne ciała stałe, o charakterystycznym zapachu, trudno rozp. w wodzie fenyloalanina.
Definicja FORMALINA:
Co to jest około 40% roztwór wodny ↑ aldehydu mrówkowego fenyloalanina.

Czym jest FENYLOALANINA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: