Słownik FENYLOALANINA co to znaczy.
Słownik FENYLOALANINA. Co znaczy egzogennych. Otrzymuje się ją sposobem Streckera, w reakcji.

Czy przydatne?

Definicja FENYLOALANINA

Co to znaczy fenyloalanina: kwas 2-amino-3-fenylopropanowy, jeden z ↑ aminokwasów egzogennych. Otrzymuje się ją sposobem Streckera, w reakcji aldehydu 2-fenyloetanowego z amoniakiem i cyjanowodorem, połączonej z hydrolizą produktu przejściowego. W organizmie zwierzęcym f. utlenia się do ↑ tyrozyny. Dziedziczne zaburzenia w metabolizmie f. wywołują fenyloketonurię (dolegliwość objawia się niedorozwojem umysłowym i fizycznym, padaczką, słabą pigmentacją i tym podobne)

Definicja FERMENTACJA:
Co to jest reakcja rozkładu ustalonych związków org. biegnąca pod wpływem ↑ enzymów. Może to być ↑ fermentacja alkoholowa, ↑ fermentacja mlekowa, ↑ fermentacja octowa, f. cytrynowa, f. masłowa, f. metanowa itp fenyloalanina.
Definicja FREONY:
Co to jest fluorowcopochodne metanu (na przykład CCl2F2, CBr2F2), użytkowane dawniej jako środki chłodzące w lodówkach. Obecność f. w atmosferze ziemskiej skutkuje zakłócenia cyklu tworzenia i zaniku ozonu (tak fenyloalanina.
Definicja FIZYKA:
Co to jest przyrodnicza badająca fundamentalne zjawiska ruchu i oddziaływań różnych form materii, ujmująca je w prawa i zasady formułowane w języku matematyki. Fundamentalnymi jej działami są m.in: mechanika fenyloalanina.
Definicja FILTRAT:
Co to jest przesącz, ciecz uzyskana po odsączeniu osadu z mieszaniny ciecz - ciało stałe fenyloalanina.

Czym jest FENYLOALANINA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: