Słownik FENYLOALANINA co to znaczy.
Słownik FENYLOALANINA. Co znaczy egzogennych. Otrzymuje się ją sposobem Streckera, w reakcji.

Czy przydatne?

Definicja FENYLOALANINA

Co to znaczy fenyloalanina: kwas 2-amino-3-fenylopropanowy, jeden z ↑ aminokwasów egzogennych. Otrzymuje się ją sposobem Streckera, w reakcji aldehydu 2-fenyloetanowego z amoniakiem i cyjanowodorem, połączonej z hydrolizą produktu przejściowego. W organizmie zwierzęcym f. utlenia się do ↑ tyrozyny. Dziedziczne zaburzenia w metabolizmie f. wywołują fenyloketonurię (dolegliwość objawia się niedorozwojem umysłowym i fizycznym, padaczką, słabą pigmentacją i tym podobne)

Definicja FULLERENY:
Co to jest węgla, nazwana od nazwiska J.B. Fullera, amerykańskiego architekta, wynalazcy kopuł geodezyjnych, które układem wiązań cząsteczki f. przypominają. R.E. Smalley, H.W. Kroto, R.F. Curl otrzymali f. w FENYLOALANINA.
Definicja Fe:
Co to jest znak ↑ żelaza FENYLOALANINA.
Definicja FLOTACJA:
Co to jest minerałów, wykorzystująca różnice w zwilżaniu składników mieszanin. Bazuje na przepuszczaniu pęcherzyków powietrza poprzez mieszaninę drobno zmielonej rudy i wody. Grudki rudy zawierające minerał FENYLOALANINA.
Definicja FLUORESCENCJA:
Co to jest światła (świecenie), zachodząca przy przejściu elektronu z wyższego na niższy poziom energetyczny o tym samym spinie (ΔS = 0). Przejście tj. dozwolone z racji na spin i zachodzi zwykle bardzo FENYLOALANINA.

Czym jest FENYLOALANINA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: