Słownik FERM co to znaczy.
Słownik FERM. Co znaczy 100, m.at. 257,095u, ekipa ↑ aktynowców. Odkryty (z ↑ einsteinem) w pyle.

Czy przydatne?

Definicja FERM

Co to znaczy ferm: znak Fm, (z łaciny Fermium), pierwiastek chem., metal, Z = 100, m.at. 257,095u, ekipa ↑ aktynowców. Odkryty (z ↑ einsteinem) w pyle, po wybuchu pierwszej amerykańskiej bomby wodorowej w 1952 r. poprzez G.T. Seaborga (izotop 255Fm); otrzymany sztucznie w 1953 poprzez A. Ghiorso i współpracowników. F. jest pierwiastkiem promieniotwórczym; najdłużej żyjący izotop 257Es (τ1/2 = 100 dni). W przyrodzie nie występuje; t.t. 1530°C. Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów f. 5f 127s2; w związkach występuje na II i III stopniu utlenienia

Definicja FOSFINA:
Co to jest ↑ fosforiaku PH3. 2) Związek org. należący do szeregu PH2R, PHR2 albo PR3 (gdzie R = rodnik alifatyczny albo aromatyczny), analog ↑ amin. Fosfiny to substancje bezb., zazwyczaj o odrażającym zapachu FERM.
Definicja FALLOTOKSYNY:
Co to jest trujących heptapeptydów, zbudowanych z L- i D aminokwasów, występują w muchomorze sromotnikowym (Amanita phalloides). Najsilniej trującą f. jest falloidyna. F. uszkadzają wątrobę, nerki, śledzionę FERM.
Definicja FENOL:
Co to jest przedstawiciel ↑ fenoli, t.t. 43°C, t.w. 182°C; bezb., krystaliczna substancja, mająca charakterystyczny zapach. Na powietrzu lekko różowieje. Z chlorkiem żelaza(III) daje fioletowe zabarwienie FERM.
Definicja FARADAY MICHAEL:
Co to jest chemik z angielskiego:, odkrył zdarzenie indukcji elektromagnetycznej, sformułował dwa prawa elektrolizy, odkrył dia- i paramagnetyzm, skroplił chlor i dwutlenek węgla. W 1825 r. odkrył w gazie FERM.

Czym jest FERM znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: