Słownik FERROMAGNETYK co to znaczy.
Słownik FERROMAGNETYK. Co znaczy uporządkowaniem elementarnych momentów magnetycznych (orbitalnych.

Czy przydatne?

Definicja FERROMAGNETYK

Co to znaczy ferromagnetyk: substancja krystaliczna, charakteryzująca się równoległym uporządkowaniem elementarnych momentów magnetycznych (orbitalnych i spinowych momentów magnetycznych elektronów, ↑ liczby kwantowe) w temp. niższych od ↑ temp. Curie. F. są silnie magnetyczne i mogą być magnesowane poprzez wpływ zewnętrznego pola magnetycznego (na przykład pola magnetycznego Ziemi, ↑ magnetyt). Typowymi ferromagnetykami są ↑ żelazo, ↑ konalt, ↑ nikiel (mające w atomach nie wypełnioną podpowłokę 3d) i ↑ gadolin, ↑ terb, ↑ dysproz, ↑ holm, ↑ erb (nie wypełniona podpowłoka 4f)

Definicja FILTRAT:
Co to jest przesącz, ciecz uzyskana po odsączeniu osadu z mieszaniny ciecz - ciało stałe ferromagnetyk.
Definicja FISCHER EMIL HERMANN:
Co to jest niem., w latach 1888-1891 wyjaśnił strukturę cząsteczki ↑ glukozy, opracował syntezę glukozy i ↑ peptydów, wyjaśnił budowę ↑ kofeiny, ↑ puryny i ↑ teobrominy. W 1902 r. dostał Nagrodę Nobla ferromagnetyk.
Definicja FERMENTACJA OCTOWA:
Co to jest pod wpływem enzymów produkowanych poprzez bakterie kwasu octowego (Acetobacter), a polegająca na utlenieniu roztworów alkoholu etylowego do kwasu octowego (na przykład z win powstaje ocet winny ferromagnetyk.
Definicja FOSFORESCENCJA:
Co to jest świecenie nie wszystkich ciał, wywołane naświetlaniem ich światłem, promieniami UV, promieniami Roentgena lub promieniowaniem korpuskularnym, trwające w przeciwieństwie od ↑ fluorescencji poprzez ferromagnetyk.

Czym jest FERROMAGNETYK znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: