Słownik FLUOROFORY co to znaczy.
Słownik FLUOROFORY. Co znaczy za ↑fluorescencję, przeważnie ekipy funkcyjne, wykazująca absorpcję.

Czy przydatne?

Definicja FLUOROFORY

Co to znaczy fluorofory: układy atomów (a więc fragmenty cząsteczek) odpowiadające za ↑fluorescencję, przeważnie ekipy funkcyjne, wykazująca absorpcję promieniowania o określonej energii, a w dalszym ciągu do emitowania tej energii w formie fali o innej, ściśle określonej długości. Natężenie i długość fali emitowanej zależy nie tylko od f., lecz również od innych czynników wpływających na jego budowę, takich jak ↑pH albo ↑siła jonowa roztworu. F. wchodzą w skład wielu barwników organicznych

Definicja FERMENTACJA:
Co to jest reakcja rozkładu ustalonych związków org. biegnąca pod wpływem ↑ enzymów. Może to być ↑ fermentacja alkoholowa, ↑ fermentacja mlekowa, ↑ fermentacja octowa, f. cytrynowa, f. masłowa, f. metanowa itp fluorofory.
Definicja FISCHER EMIL HERMANN:
Co to jest niem., w latach 1888-1891 wyjaśnił strukturę cząsteczki ↑ glukozy, opracował syntezę glukozy i ↑ peptydów, wyjaśnił budowę ↑ kofeiny, ↑ puryny i ↑ teobrominy. W 1902 r. dostał Nagrodę Nobla fluorofory.
Definicja FULLERENY:
Co to jest węgla, nazwana od nazwiska J.B. Fullera, amerykańskiego architekta, wynalazcy kopuł geodezyjnych, które układem wiązań cząsteczki f. przypominają. R.E. Smalley, H.W. Kroto, R.F. Curl otrzymali f. w fluorofory.
Definicja FENOL:
Co to jest przedstawiciel ↑ fenoli, t.t. 43°C, t.w. 182°C; bezb., krystaliczna substancja, mająca charakterystyczny zapach. Na powietrzu lekko różowieje. Z chlorkiem żelaza(III) daje fioletowe zabarwienie fluorofory.

Czym jest FLUOROFORY znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: