Słownik FLUOROFORY co to znaczy.
Słownik FLUOROFORY. Co znaczy za ↑fluorescencję, przeważnie ekipy funkcyjne, wykazująca absorpcję.

Czy przydatne?

Definicja FLUOROFORY

Co to znaczy fluorofory: układy atomów (a więc fragmenty cząsteczek) odpowiadające za ↑fluorescencję, przeważnie ekipy funkcyjne, wykazująca absorpcję promieniowania o określonej energii, a w dalszym ciągu do emitowania tej energii w formie fali o innej, ściśle określonej długości. Natężenie i długość fali emitowanej zależy nie tylko od f., lecz również od innych czynników wpływających na jego budowę, takich jak ↑pH albo ↑siła jonowa roztworu. F. wchodzą w skład wielu barwników organicznych

Definicja FERMENTACJA ALKOHOLOWA:
Co to jest zachodzący pod wpływem enzymu zymazy (zawartego w drożdżach) w uwarunkowaniach beztlenowych, doskonała temp. 25÷30°C; reakcja przemiany cukrów prostych, takich jak ↑ glukoza i ↑ fruktoza, w ↑ etanol FLUOROFORY.
Definicja FAJANS KAZIMIERZ:
Co to jest 1887-1975) fizykochemik niem.-am. polskiego pochodzenia. Prowadził badania w dziedzinie promieniotwórczości i radiochemii. Sformułował (z wyjątkiem F. Soddy´ego) tak zwany ↑ regułę przesunięć FLUOROFORY.
Definicja FURAN:
Co to jest C4H4O, t.w. 31,3°C; bezb., pięcioczłonowy, heterocykliczny ↑ związek aromatyczny o zapachu ↑ chloroformu nierozp. w wodzie, rozp. w rozpuszczalnikach org FLUOROFORY.
Definicja FUZLE:
Co to jest olej pozostający po oddestylowaniu etanolu z surowego spirytusu. Zawiera do 50 składników, w tym wyższe alkohole (alkohole butylowe i pentylowe), estry i aldehydy FLUOROFORY.

Czym jest FLUOROFORY znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: