Słownik FLUOROFORY co to znaczy.
Słownik FLUOROFORY. Co znaczy za ↑fluorescencję, przeważnie ekipy funkcyjne, wykazująca absorpcję.

Czy przydatne?

Definicja FLUOROFORY

Co to znaczy fluorofory: układy atomów (a więc fragmenty cząsteczek) odpowiadające za ↑fluorescencję, przeważnie ekipy funkcyjne, wykazująca absorpcję promieniowania o określonej energii, a w dalszym ciągu do emitowania tej energii w formie fali o innej, ściśle określonej długości. Natężenie i długość fali emitowanej zależy nie tylko od f., lecz również od innych czynników wpływających na jego budowę, takich jak ↑pH albo ↑siła jonowa roztworu. F. wchodzą w skład wielu barwników organicznych

Definicja FOTON:
Co to jest promieniowania elektromagnetycznego o zerowej masie spoczynkowej; cząstka poruszająca się z prędkością światła, pozbawiona ładunku elektrycznego i momentu magnetycznego. Teza o istnieniu f. została fluorofory.
Definicja FENOL:
Co to jest przedstawiciel ↑ fenoli, t.t. 43°C, t.w. 182°C; bezb., krystaliczna substancja, mająca charakterystyczny zapach. Na powietrzu lekko różowieje. Z chlorkiem żelaza(III) daje fioletowe zabarwienie fluorofory.
Definicja FLUOR:
Co to jest Fluorum), pierwiastek chem., niemetal, Z = 9, m.at. 18,998u, ekipa ↑ fluorowców. Odkryty w 1886 r. poprzez F.F.H. Moissana. W przyrodzie w stanie wolnym nie występuje, główne minerały to: ↑ fluoryt fluorofory.
Definicja FOSFORIAK:
Co to jest wodorem o wzorze PH3 (t.t. -133°C, t.w. -88°C), zwany także fosfiną, choć nazwa ta jest użytkowana także na oznaczenie związków fosforoorg. należących do szeregów homologicznych PH2R, PHR2, PR3 (R fluorofory.

Czym jest FLUOROFORY znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: