Słownik FOSFINA co to znaczy.
Słownik FOSFINA. Co znaczy należący do szeregu PH2R, PHR2 albo PR3 (gdzie R = rodnik alifatyczny.

Czy przydatne?

Definicja FOSFINA

Co to znaczy fosfina: 1) Zwyczajowa nazwa ↑ fosforiaku PH3. 2) Związek org. należący do szeregu PH2R, PHR2 albo PR3 (gdzie R = rodnik alifatyczny albo aromatyczny), analog ↑ amin. Fosfiny to substancje bezb., zazwyczaj o odrażającym zapachu, trujące (przypuszcza się, iż lotne f. należą do irackiego arsenału broni chem.). Stan skupienia f. zależy od rodzaju podstawników; najlżejsze (raczej zawierające jeden albo dwa atomy wodoru przy atomie fosforu) są, podobnie jak fosforiak, gazami; f. alifatyczne są przeważnie cieczami, zaś f. w pełni aromatyczne (na przykład trifenylofosfina) - krystalicznymi ciałami stałymi

Definicja FERMENTACJA ALKOHOLOWA:
Co to jest zachodzący pod wpływem enzymu zymazy (zawartego w drożdżach) w uwarunkowaniach beztlenowych, doskonała temp. 25÷30°C; reakcja przemiany cukrów prostych, takich jak ↑ glukoza i ↑ fruktoza, w ↑ etanol fosfina.
Definicja FERRYT:
Co to jest żelazo α zawierające domieszki węgla do 0,3 fosfina.
Definicja FAJANS:
Co to jest kruchy i silnie chłonący wodę (porowaty). Otrzymywany poprzez dwukrotne wypalanie mieszaniny rozdrobnionych: kaolinu, gliny, skaleni, kredy albo marmuru. Elementy z f. pokrywa się szkliwem fosfina.
Definicja FUNKCJA GIBBSA:
Co to jest ↑ entalpia swobodna fosfina.

Czym jest FOSFINA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: