Słownik FOSFORIAK co to znaczy.
Słownik FOSFORIAK. Co znaczy 88°C), zwany także fosfiną, choć nazwa ta jest użytkowana także na.

Czy przydatne?

Definicja FOSFORIAK

Co to znaczy fosforiak: związek fosforu z wodorem o wzorze PH3 (t.t. -133°C, t.w. -88°C), zwany także fosfiną, choć nazwa ta jest użytkowana także na oznaczenie związków fosforoorg. należących do szeregów homologicznych PH2R, PHR2, PR3 (R - różne rodniki alifatyczne i aromatyczne). Silnie trujący gaz o nieprzyjemnym zapachu, otrzymywany na przykład w reakcji fosforku glinu z kwasem siarkowym(VI). Nie wszystkie pochodne f. i jego homologów są użytkowane jako broń chemiczna (↑ bojowe środki trujące)

Definicja FRANS:
Co to jest Francium), pierwiastek chem., metal, Z = 87, m.at. 223,02u, ekipa ↑ litowców. Odkryty w 1939 r. poprzez M. Perey. F. jest pierwiastkiem promieniotwórczym; najdłużej żyjący izotop 223Fr (τ1/2 = 21,8 fosforiak.
Definicja FENYLOALANINA:
Co to jest fenylopropanowy, jeden z ↑ aminokwasów egzogennych. Otrzymuje się ją sposobem Streckera, w reakcji aldehydu 2-fenyloetanowego z amoniakiem i cyjanowodorem, połączonej z hydrolizą produktu fosforiak.
Definicja FARADAY MICHAEL:
Co to jest chemik z angielskiego:, odkrył zdarzenie indukcji elektromagnetycznej, sformułował dwa prawa elektrolizy, odkrył dia- i paramagnetyzm, skroplił chlor i dwutlenek węgla. W 1825 r. odkrył w gazie fosforiak.
Definicja FILOCHINON:
Co to jest ↑ wit. K fosforiak.

Czym jest FOSFORIAK znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: