Słownik FOSFORY co to znaczy.
Słownik FOSFORY. Co znaczy przykład wolframiany berylowców MIIWO4, związki karbazolowe (tak zwany.

Czy przydatne?

Definicja FOSFORY

Co to znaczy fosfory: substancje wykazujące zdarzenie ↑ fosforescencji. F. są na przykład wolframiany berylowców MIIWO4, związki karbazolowe (tak zwany fosfory czyste); siarczki Be, Mg, Ca, Sr, Ba, Ra i Zn domieszkowane solami metali ciężkich (Cu, Mn, Bi, Sb, Tl i tak dalej), które spełniają rolę aktywatorów. Długość fali światła fosforescencji zależy od substancji głównej i substancji aktywujących. Fosfor jako pierwiastek nie jest zaliczany do f

Definicja FRANS:
Co to jest Francium), pierwiastek chem., metal, Z = 87, m.at. 223,02u, ekipa ↑ litowców. Odkryty w 1939 r. poprzez M. Perey. F. jest pierwiastkiem promieniotwórczym; najdłużej żyjący izotop 223Fr (τ1/2 = 21,8 fosfory.
Definicja FORMALINA:
Co to jest około 40% roztwór wodny ↑ aldehydu mrówkowego fosfory.
Definicja FRAKCJA:
Co to jest mieszaniny, charakteryzująca się ustalonymi właściwościami; mieszaninę dzieli się na poszczególne f. odpowiednimi sposobami rozdziału, na przykład drogą ↑ destylacji albo ↑ krystalizacji. W razie fosfory.
Definicja FENANTREN:
Co to jest 340°C. Węglowodór aromatyczny. Bezb., krystaliczna substancja, wyodrębniana ze smół węglowych (szczególnie z oleju antracenowego; ↑ smoła węglowa). W roztworach wykazuje słabą niebieską fluorescencję fosfory.

Czym jest FOSFORY znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: