Słownik FOSFORY co to znaczy.
Słownik FOSFORY. Co znaczy przykład wolframiany berylowców MIIWO4, związki karbazolowe (tak zwany.

Czy przydatne?

Definicja FOSFORY

Co to znaczy fosfory: substancje wykazujące zdarzenie ↑ fosforescencji. F. są na przykład wolframiany berylowców MIIWO4, związki karbazolowe (tak zwany fosfory czyste); siarczki Be, Mg, Ca, Sr, Ba, Ra i Zn domieszkowane solami metali ciężkich (Cu, Mn, Bi, Sb, Tl i tak dalej), które spełniają rolę aktywatorów. Długość fali światła fosforescencji zależy od substancji głównej i substancji aktywujących. Fosfor jako pierwiastek nie jest zaliczany do f

Definicja FENOPLASTY:
Co to jest pozyskiwane w rezultacie reakcji polikondensacji ↑ fenoli z ↑ aldehydami. W zależności od własności dzieli się je na żywice nowolakowe (topliwe i rozp. w etanolu i toluenie) i żywice fenolowe FOSFORY.
Definicja FOSFORYTY:
Co to jest skały zawierające ↑ apatyty; użytkowane do produkcji ↑ nawozów fosforowych FOSFORY.
Definicja FERMENTACJA MLEKOWA:
Co to jest zachodzący pod wpływem enzymów produkowanych poprzez bakterie, raczej z rodz. Lactobacillus, w uwarunkowaniach beztlenowych; reakcja przemiany cukrów prostych, takich jak ↑ glukoza i ↑ fruktoza, w FOSFORY.
Definicja FALLOTOKSYNY:
Co to jest trujących heptapeptydów, zbudowanych z L- i D aminokwasów, występują w muchomorze sromotnikowym (Amanita phalloides). Najsilniej trującą f. jest falloidyna. F. uszkadzają wątrobę, nerki, śledzionę FOSFORY.

Czym jest FOSFORY znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: