Słownik FOTOCHEMIA co to znaczy.
Słownik FOTOCHEMIA. Co znaczy zachodzą w mieszaninach gazów, roztworach ciekłych i ciałach stałych.

Czy przydatne?

Definicja FOTOCHEMIA

Co to znaczy fotochemia: dział chemii zajmujący się reakcjami chemicznymi, które zachodzą w mieszaninach gazów, roztworach ciekłych i ciałach stałych pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego (zazwyczaj z zakresu ↑ światła widzialnego i ↑ ultrafioletu). Reakcje te obejmują mechanizmy z udziałem ↑ rodników wytworzonych w rezultacie rozpadu wiązań i przemiany wynikające ze ↑ wzbudzenia elektronów w atomach i cząsteczkach. Por. fotoliza

Definicja FILTRAT:
Co to jest przesącz, ciecz uzyskana po odsączeniu osadu z mieszaniny ciecz - ciało stałe fotochemia.
Definicja FERM:
Co to jest Fermium), pierwiastek chem., metal, Z = 100, m.at. 257,095u, ekipa ↑ aktynowców. Odkryty (z ↑ einsteinem) w pyle, po wybuchu pierwszej amerykańskiej bomby wodorowej w 1952 r. poprzez G.T. Seaborga fotochemia.
Definicja FAZA UKŁADU:
Co to jest układ) odgraniczona wyraźną powierzchnią od pozostałej, na przykład benzen i woda (układ ciecz-ciecz), kryształy CuSO4 w nasyconym roztworze wodnym tej soli (układ ciało stałe-ciecz) itp fotochemia.
Definicja FERRIMAGNETYK:
Co to jest odpowiednim zakresie temp. pojawia się antyrównoległe (przeciwstawne) ułożenie elementarnych momentów magnetycznych, nie mniej jednak, w przeciwieństwie od ↑ antyferromagnetyku, momenty te nie fotochemia.

Czym jest FOTOCHEMIA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: