Słownik FOTOLIZA co to znaczy.
Słownik FOTOLIZA. Co znaczy określonego wiązania pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego z.

Czy przydatne?

Definicja FOTOLIZA

Co to znaczy fotoliza: rozkład związku aktywnego fotochemicznie, rozpad określonego wiązania pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego z zakresu ↑ światła widzialnego albo ↑ ultrafioletu. Mechanizmy fotolizy odgrywają istotną rolę w życiu codziennym - używane na przykład w fotografice (rozkład umieszczonych na kliszy związków srebra z wydzieleniem metalu). Mechanizmy fotolizy inicjowane w środowisku reakcji są także użytkowane w syntezie chem

Definicja FRUKTOZA:
Co to jest 100°C, [α]D = -93°; cukier prosty, ketoheksoza. Bezb. krystaliczne ciało stałe o słodkim smaku (słodsza od ↑ glukozy). Bardzo dobrze rozp. w wodzie; t.t. z rozkładem = 102÷104°C. Aktywna optycznie fotoliza.
Definicja FURAN:
Co to jest C4H4O, t.w. 31,3°C; bezb., pięcioczłonowy, heterocykliczny ↑ związek aromatyczny o zapachu ↑ chloroformu nierozp. w wodzie, rozp. w rozpuszczalnikach org fotoliza.
Definicja FERMENTACJA OCTOWA:
Co to jest pod wpływem enzymów produkowanych poprzez bakterie kwasu octowego (Acetobacter), a polegająca na utlenieniu roztworów alkoholu etylowego do kwasu octowego (na przykład z win powstaje ocet winny fotoliza.
Definicja FOSFORY:
Co to jest wykazujące zdarzenie ↑ fosforescencji. F. są na przykład wolframiany berylowców MIIWO4, związki karbazolowe (tak zwany fosfory czyste); siarczki Be, Mg, Ca, Sr, Ba, Ra i Zn domieszkowane solami fotoliza.

Czym jest FOTOLIZA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: