Słownik FOTOLIZA co to znaczy.
Słownik FOTOLIZA. Co znaczy określonego wiązania pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego z.

Czy przydatne?

Definicja FOTOLIZA

Co to znaczy fotoliza: rozkład związku aktywnego fotochemicznie, rozpad określonego wiązania pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego z zakresu ↑ światła widzialnego albo ↑ ultrafioletu. Mechanizmy fotolizy odgrywają istotną rolę w życiu codziennym - używane na przykład w fotografice (rozkład umieszczonych na kliszy związków srebra z wydzieleniem metalu). Mechanizmy fotolizy inicjowane w środowisku reakcji są także użytkowane w syntezie chem

Definicja FLUORESCENCJA:
Co to jest światła (świecenie), zachodząca przy przejściu elektronu z wyższego na niższy poziom energetyczny o tym samym spinie (ΔS = 0). Przejście tj. dozwolone z racji na spin i zachodzi zwykle bardzo FOTOLIZA.
Definicja FISCHER EMIL HERMANN:
Co to jest niem., w latach 1888-1891 wyjaśnił strukturę cząsteczki ↑ glukozy, opracował syntezę glukozy i ↑ peptydów, wyjaśnił budowę ↑ kofeiny, ↑ puryny i ↑ teobrominy. W 1902 r. dostał Nagrodę Nobla FOTOLIZA.
Definicja FALA DE BROGLIE´A:
Co to jest wg hipotezy de Broglie´a, każdej cząstce o pędzie p można przypisać falę o długości λ: gdzie h jest stałą Plancka (↑ teoria kwantowa Plancka FOTOLIZA.
Definicja FERMENTACJA ALKOHOLOWA:
Co to jest zachodzący pod wpływem enzymu zymazy (zawartego w drożdżach) w uwarunkowaniach beztlenowych, doskonała temp. 25÷30°C; reakcja przemiany cukrów prostych, takich jak ↑ glukoza i ↑ fruktoza, w ↑ etanol FOTOLIZA.

Czym jest FOTOLIZA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: