Słownik FREONY co to znaczy.
Słownik FREONY. Co znaczy CBr2F2), użytkowane dawniej jako środki chłodzące w lodówkach. Obecność f.

Czy przydatne?

Definicja FREONY

Co to znaczy freony: zazwyczaj fluorowcopochodne metanu (na przykład CCl2F2, CBr2F2), użytkowane dawniej jako środki chłodzące w lodówkach. Obecność f. w atmosferze ziemskiej skutkuje zakłócenia cyklu tworzenia i zaniku ozonu (tak zwany dziury ozonowe; ↑ ozon), który chroni powierzchnię Ziemi przed ultrafioletowym promieniowaniem Słońca, z tego względu ograniczono stosowanie f

Definicja FARADAY MICHAEL:
Co to jest chemik z angielskiego:, odkrył zdarzenie indukcji elektromagnetycznej, sformułował dwa prawa elektrolizy, odkrył dia- i paramagnetyzm, skroplił chlor i dwutlenek węgla. W 1825 r. odkrył w gazie freony.
Definicja FAZA UKŁADU:
Co to jest układ) odgraniczona wyraźną powierzchnią od pozostałej, na przykład benzen i woda (układ ciecz-ciecz), kryształy CuSO4 w nasyconym roztworze wodnym tej soli (układ ciało stałe-ciecz) itp freony.
Definicja FLUORESCENCJA:
Co to jest światła (świecenie), zachodząca przy przejściu elektronu z wyższego na niższy poziom energetyczny o tym samym spinie (ΔS = 0). Przejście tj. dozwolone z racji na spin i zachodzi zwykle bardzo freony.
Definicja FURANOZA:
Co to jest tautomerycznych form cukrów prostych. Pierścień furanozowy jest pięcioatomowy, zbudowany z czterech atomów węgla i jednego atomu tlenu, cukry łatwe mogą zatem występować w formie przynajmniej freony.

Czym jest FREONY znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: