Słownik FREONY co to znaczy.
Słownik FREONY. Co znaczy CBr2F2), użytkowane dawniej jako środki chłodzące w lodówkach. Obecność f.

Czy przydatne?

Definicja FREONY

Co to znaczy freony: zazwyczaj fluorowcopochodne metanu (na przykład CCl2F2, CBr2F2), użytkowane dawniej jako środki chłodzące w lodówkach. Obecność f. w atmosferze ziemskiej skutkuje zakłócenia cyklu tworzenia i zaniku ozonu (tak zwany dziury ozonowe; ↑ ozon), który chroni powierzchnię Ziemi przed ultrafioletowym promieniowaniem Słońca, z tego względu ograniczono stosowanie f

Definicja FALLOTOKSYNY:
Co to jest trujących heptapeptydów, zbudowanych z L- i D aminokwasów, występują w muchomorze sromotnikowym (Amanita phalloides). Najsilniej trującą f. jest falloidyna. F. uszkadzają wątrobę, nerki, śledzionę FREONY.
Definicja FLUOROFORY:
Co to jest więc fragmenty cząsteczek) odpowiadające za ↑fluorescencję, przeważnie ekipy funkcyjne, wykazująca absorpcję promieniowania o określonej energii, a w dalszym ciągu do emitowania tej energii w formie FREONY.
Definicja FISCHER FRANZ JOSEF EMIL:
Co to jest 1877-1947) chemik niem., opracował z H. Tropschem metodę produkcji benzyny syntetycznej FREONY.
Definicja FERROCEN:
Co to jest chem. z gatunku ↑ metalocenów; ↑ związek metaloorg. zbudowany z kationu żelaza Fe2+ znajdującego się między dwoma anionami cyklopentadienylowymi (↑ cyklopenta-1,3-dien); czerwonopomarańczowe FREONY.

Czym jest FREONY znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: