Słownik FRUKTOZA co to znaczy.
Słownik FRUKTOZA. Co znaczy ketoheksoza. Bezb. krystaliczne ciało stałe o słodkim smaku (słodsza od.

Czy przydatne?

Definicja FRUKTOZA

Co to znaczy fruktoza: C6H12O6, t.t. około 100°C, [α]D = -93°; cukier prosty, ketoheksoza. Bezb. krystaliczne ciało stałe o słodkim smaku (słodsza od ↑ glukozy). Bardzo dobrze rozp. w wodzie; t.t. z rozkładem = 102÷104°C. Aktywna optycznie; wykazuje właściwości redukujące. Obecna w słodkich sokach owocowych, w miodzie. W połączeniu z glukozą występuje także w cukrze trzcinowym. Użytkowana w lecznictwie jako środek słodzący dla chorych na cukrzycę.W roztworze wodnym względny udział poszczególnych form fruktozy wynosi: α-piranoza ~2%, β-piranoza ~70%, α-furanoza ~5%, β-furanoza ~23%, forma łańcuchowa ~0,7%

Definicja FENOLOFTALEINA:
Co to jest barwnik syntetyczny; białe ciało krystaliczne, t.t. 261°C, nierozp. w wodzie, rozp. w etanolu. Użytkowana jako ↑ parametr kwasowo-zasadowy i czasem jako środek przeczyszczający fruktoza.
Definicja FAZA:
Co to jest ↑ etap układu fruktoza.
Definicja FLUORKI:
Co to jest fluor na -I stopniu utlenienia. Należą do nich sole kwasu fluorowodorowego HF, fluorki metali, na przykład fluorek sodu NaF, fluorek baru BaF2, fluorek wapnia CaF2, fluorek srebra AgF (rozp. w fruktoza.
Definicja FENIDON:
Co to jest związek chem., bezb. igły; użytkowany jako wywoływacz fruktoza.

Czym jest FRUKTOZA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: