Słownik FRUKTOZA co to znaczy.
Słownik FRUKTOZA. Co znaczy ketoheksoza. Bezb. krystaliczne ciało stałe o słodkim smaku (słodsza od.

Czy przydatne?

Definicja FRUKTOZA

Co to znaczy fruktoza: C6H12O6, t.t. około 100°C, [α]D = -93°; cukier prosty, ketoheksoza. Bezb. krystaliczne ciało stałe o słodkim smaku (słodsza od ↑ glukozy). Bardzo dobrze rozp. w wodzie; t.t. z rozkładem = 102÷104°C. Aktywna optycznie; wykazuje właściwości redukujące. Obecna w słodkich sokach owocowych, w miodzie. W połączeniu z glukozą występuje także w cukrze trzcinowym. Użytkowana w lecznictwie jako środek słodzący dla chorych na cukrzycę.W roztworze wodnym względny udział poszczególnych form fruktozy wynosi: α-piranoza ~2%, β-piranoza ~70%, α-furanoza ~5%, β-furanoza ~23%, forma łańcuchowa ~0,7%

Definicja FIZYKA:
Co to jest przyrodnicza badająca fundamentalne zjawiska ruchu i oddziaływań różnych form materii, ujmująca je w prawa i zasady formułowane w języku matematyki. Fundamentalnymi jej działami są m.in: mechanika fruktoza.
Definicja FOSFINA:
Co to jest ↑ fosforiaku PH3. 2) Związek org. należący do szeregu PH2R, PHR2 albo PR3 (gdzie R = rodnik alifatyczny albo aromatyczny), analog ↑ amin. Fosfiny to substancje bezb., zazwyczaj o odrażającym zapachu fruktoza.
Definicja FERRYTY:
Co to jest tlenku żelaza(III) z tlenkami innych metali (na przykład Fe2+, Ni2+, Mn2+, Cu2+, Zn2+), niekiedy o ↑ składzie niestechiometrycznym, pozyskiwane poprzez spiekanie mieszaniny tlenków w wysokiej temp fruktoza.
Definicja FUNKCJA FALOWA:
Co to jest pełni stan układu; rozmiar podstawowa w ↑ mechanice kwantowej i opierającej się na niej ↑ chemii kwantowej. Przez kwadrat jej modułu uzyskuje się informację o rozkładzie prawdopodobieństwa fruktoza.

Czym jest FRUKTOZA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: