Słownik FURANOZA co to znaczy.
Słownik FURANOZA. Co znaczy Pierścień furanozowy jest pięcioatomowy, zbudowany z czterech atomów.

Czy przydatne?

Definicja FURANOZA

Co to znaczy furanoza: jedna z cyklicznych tautomerycznych form cukrów prostych. Pierścień furanozowy jest pięcioatomowy, zbudowany z czterech atomów węgla i jednego atomu tlenu, cukry łatwe mogą zatem występować w formie przynajmniej czteroczłonowych łańcuchów węglowych (w razie dłuższych łańcuchów pierścień furanozowy ma jeszcze podstawniki). Pierścień furanozowy powstaje w rezultacie powstawania wewnątrzcząsteczkowych wiązań półacetalowych (↑ hemiacetal), zaś jego nazwa pochodzi od furanu (pięcioczłonowego ↑ związku heterocyklicznego z atomem tlenu), który ta odmiana monosacharydów przypomina. Por. piranoza

Definicja FAZA ROZPRASZAJĄCA:
Co to jest ↑ etap dyspersyjna furanoza.
Definicja FALA DE BROGLIE´A:
Co to jest wg hipotezy de Broglie´a, każdej cząstce o pędzie p można przypisać falę o długości λ: gdzie h jest stałą Plancka (↑ teoria kwantowa Plancka furanoza.
Definicja FOSFINA:
Co to jest ↑ fosforiaku PH3. 2) Związek org. należący do szeregu PH2R, PHR2 albo PR3 (gdzie R = rodnik alifatyczny albo aromatyczny), analog ↑ amin. Fosfiny to substancje bezb., zazwyczaj o odrażającym zapachu furanoza.
Definicja FERROCEN:
Co to jest chem. z gatunku ↑ metalocenów; ↑ związek metaloorg. zbudowany z kationu żelaza Fe2+ znajdującego się między dwoma anionami cyklopentadienylowymi (↑ cyklopenta-1,3-dien); czerwonopomarańczowe furanoza.

Czym jest FURANOZA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: