Słownik GETTER co to znaczy.
Słownik GETTER. Co znaczy wykorzystuje się w urządzeniach o wysokiej próżni, na przykład lampach.

Czy przydatne?

Definicja GETTER

Co to znaczy getter: substancja o dużej umiejętności pochłaniania gazów, co wykorzystuje się w urządzeniach o wysokiej próżni, na przykład lampach elektronowych, w celu usunięcia resztek powietrza, jakie pozostały w nich w trakcie ich konstruowania i par powstających w czasie pracy urządzeń. Do g. należą na przykład ↑ cez i ↑ rubid

Definicja GLIKOL ETYLENOWY:
Co to jest 12,3°C, t.w. 197,5°C; bezb., gęsta, trująca ciecz o słodkim smaku. Z wodą i z alkoholem etylowym miesza się w każdym relacji. Otrzymywany poprzez addycję wody do tlenku etylenu i poprzez hydrolizę 2 getter co znaczy.
Definicja GAZY CIEPLARNIANE:
Co to jest średnią temp. na Ziemi poprzez zatrzymywanie większej ilości energii słonecznej odbitej od powierzchni Ziemi. Do g.c należą między innymi ↑ tlenek węgla(IV) CO2, metan CH4, para wodna, ↑ tlenki azotu getter krzyżówka.
Definicja GRUPA LIPOFILOWA:
Co to jest hydrofobowa, fragment cząsteczki wykazujący powinowactwo do tłuszczów, nie lubiący wody . Obecność g.l. w cząsteczce może sprawić, iż dany związek będzie rozp. w cieczach org. (benzen, eter getter co to jest.
Definicja GAZ GENERATOROWY:
Co to jest gaz otrzymywany w rezultacie zgazowania węgla wg schematu: C + O2 CO2 i CO2 + C 2CO. Zawiera średnio 27÷28% CO, 13÷15% H2, 5÷8% CO2, 0,5÷15% CH4, 45÷53% N2. Jego wartość opałowa wynosi 3,8÷4,6MJ/m3 getter słownik.

Czym jest GETTER znaczenie w Definicje chemia G .

  • Dodano:
  • Autor: