Słownik GINOGENY co to znaczy.
Słownik GINOGENY. Co znaczy jajnikach poprzez ciałka żółte (progestageny) i pęcherzyki Graafa.

Czy przydatne?

Definicja GINOGENY

Co to znaczy ginogeny: związki chem. należące do ↑ steroidów; produkowane w jajnikach poprzez ciałka żółte (progestageny) i pęcherzyki Graafa (estrogeny). ↑ Estrogeny, estron i epiestriol) odpowiadają za postęp pierwszo- i drugorzędowych cech płciowych kobiecych i razem z progestagenami regulują mechanizmy miesiączkowania, ciąży i przekwitania. ↑ Progesteron, najaktywniejszy z progestagenów, umożliwia implantację zapłodnionego jaja w macicy, hamuje dalszą owulację i zapoczątkowuje przygotowania do laktacji

Definicja GAZ GENERATOROWY:
Co to jest gaz otrzymywany w rezultacie zgazowania węgla wg schematu: C + O2 CO2 i CO2 + C 2CO. Zawiera średnio 27÷28% CO, 13÷15% H2, 5÷8% CO2, 0,5÷15% CH4, 45÷53% N2. Jego wartość opałowa wynosi 3,8÷4,6MJ/m3 ginogeny.
Definicja GARBNIKI:
Co to jest użytkowane do garbowania (wyprawiania; ↑ garbowanie) skór. G. wiążą się nieodwracalnie z kolagenem - białkiem skóry, poprzez co surowa skóra staje się skórą wyprawioną. G. mogą być związki nieorg ginogeny.
Definicja GRUPA PROSTETYCZNA:
Co to jest ↑enzymu (p. także holoenzym) albo innego białka; niebiałkowy składnik konieczny do właściwego funkcjonowania całości, w odróżnieniu do ↑koenzymu silnie związany z częścią białkową, przy udziale ginogeny.
Definicja GRUPA ALDEHYDOWA:
Co to jest ekipa -CHO, ekipa funkcyjna aldehydów (↑ aldehydy, ↑ ekipy funkcyjne ginogeny.

Czym jest GINOGENY znaczenie w Definicje chemia G .

  • Dodano:
  • Autor: