Słownik GLIKOZYDY co to znaczy.
Słownik GLIKOZYDY. Co znaczy hemiacetale) grup -OH przy pierwszym atomie węgla znajdują się ekipy.

Czy przydatne?

Definicja GLIKOZYDY

Co to znaczy glikozydy: pochodne cukrów, gdzie zamiast półacetalowych (↑ hemiacetale) grup -OH przy pierwszym atomie węgla znajdują się ekipy OR, gdzie R jest dowolną ekipą organiczną. Oficjalnie to są ↑ acetale powstałe z dowolnych cukrów prostych i alkoholi albo fenoli, połączonych wiązaniem eterowym R1-O-R2. Znane są także N-glikozydy (gdzie ekipa org. łączy się z monosacharydem poprzez atom azotu; związki te wchodzą w skład ↑ kwasów nukleinowych i ↑ nukleotydów i S-glikozydy (ekipa org. połączona z monosacharydem poprzez atom siarki; tioglikozydy wchodzą w skład wielu nasion, na przykład gorzkich migdałów). G. pozyskiwane są w prosty sposób dlatego, iż półacetalowa ekipa -OH łatwo reaguje z alkoholami; reakcje te prowadzi się w roztworze alkoholowym z dodatkiem katalitycznych ilości kwasu solnego. Acetalowa struktura g. sprzyja trwałości pierścieni furanozowych (↑ furanoza) i piranozowych (↑ piranoza). G. hydrolizują w środowisku kwaśnym, należą do nich: ↑ oligosacharydy, ↑ polisacharydy, ↑ nukleozydy i glikozydy roślinne, na przykład ↑ solanina, ↑ digitoksyna

Definicja GALWANOTECHNIKA:
Co to jest elektrochemii, zajmuje się osadzaniem metali na różnorodnych podłożach przewodzących z wykorzystaniem reakcji, które zachodzą w trakcie ↑ elektrolizy. Element do pokrycia warstwą określonego metalu glikozydy co to jest.
Definicja GALALIT:
Co to jest jedno z najstarszych tworzyw sztucznych; twarda, przezroczysta masa; palny, nieodporny na działanie wody, kwasów i zasad, odporny na działanie większości rozpuszczalników organicznych. Użytkowany do glikozydy definicja.
Definicja GRANIT:
Co to jest głębinowa, użytkowana w budownictwie jako materiał budowlany, drogowy, dekoracyjny i rzeźbiarski. G. ma przeważnie barwę jasnoszarą, a jego gł. składnikami są skalenie, kwarc i biotyt (mika glikozydy co znaczy.
Definicja GRUPA HYDROFOBOWA:
Co to jest ↑ ekipa lipofilowa glikozydy słownik.

Czym jest GLIKOZYDY znaczenie w Definicje chemia G .

  • Dodano:
  • Autor: