Słownik GLIKOZYDY co to znaczy.
Słownik GLIKOZYDY. Co znaczy hemiacetale) grup -OH przy pierwszym atomie węgla znajdują się ekipy.

Czy przydatne?

Definicja GLIKOZYDY

Co to znaczy glikozydy: pochodne cukrów, gdzie zamiast półacetalowych (↑ hemiacetale) grup -OH przy pierwszym atomie węgla znajdują się ekipy OR, gdzie R jest dowolną ekipą organiczną. Oficjalnie to są ↑ acetale powstałe z dowolnych cukrów prostych i alkoholi albo fenoli, połączonych wiązaniem eterowym R1-O-R2. Znane są także N-glikozydy (gdzie ekipa org. łączy się z monosacharydem poprzez atom azotu; związki te wchodzą w skład ↑ kwasów nukleinowych i ↑ nukleotydów i S-glikozydy (ekipa org. połączona z monosacharydem poprzez atom siarki; tioglikozydy wchodzą w skład wielu nasion, na przykład gorzkich migdałów). G. pozyskiwane są w prosty sposób dlatego, iż półacetalowa ekipa -OH łatwo reaguje z alkoholami; reakcje te prowadzi się w roztworze alkoholowym z dodatkiem katalitycznych ilości kwasu solnego. Acetalowa struktura g. sprzyja trwałości pierścieni furanozowych (↑ furanoza) i piranozowych (↑ piranoza). G. hydrolizują w środowisku kwaśnym, należą do nich: ↑ oligosacharydy, ↑ polisacharydy, ↑ nukleozydy i glikozydy roślinne, na przykład ↑ solanina, ↑ digitoksyna

Definicja GINOGENY:
Co to jest należące do ↑ steroidów; produkowane w jajnikach poprzez ciałka żółte (progestageny) i pęcherzyki Graafa (estrogeny). ↑ Estrogeny, estron i epiestriol) odpowiadają za postęp pierwszo- i glikozydy co znaczy.
Definicja GANJA:
Co to jest ↑ narkotyk otrzymywany z kwiatów konopi wschodnioazjatyckiej (Cannabis indica) zawierający od 4 do 8% ↑ THC glikozydy krzyżówka.
Definicja GALVANI LUIGI:
Co to jest i fizyk włoski, prof. uniwersytetu w Bolonii; udowodnił istnienie zjawisk elektrycznych w tkankach zwierzęcych. Swoim odkryciem zwrócił uwagę uczonych na nową dziedzinę wiedzy, którą później nazwano glikozydy co to jest.
Definicja Ge:
Co to jest znak ↑ germanu glikozydy słownik.

Czym jest GLIKOZYDY znaczenie w Definicje chemia G .

  • Dodano:
  • Autor: