Słownik GUANINA co to znaczy.
Słownik GUANINA. Co znaczy puryna), które w formie pochodnej nukleozydowej wchodzą w skład kwasów.

Czy przydatne?

Definicja GUANINA

Co to znaczy guanina: 2-amino-6-hydroksypuryna, jedna z zasad purynowych (↑ puryna), które w formie pochodnej nukleozydowej wchodzą w skład kwasów nukleinowych (w RNA również w formie różnych metylopochodnych; ↑ kwasy nukleinowe). Białe igły (temp rozkładu 360°C) nierozp. w wodzie i trudno rozp. w etanolu i eterze, rozp. w roztworach zasad. W przyrodzie występuje w odchodach zwierzęcych

Definicja GUDRON:
Co to jest destylacji ↑ mazutu pod zmniejszonym ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. >380°C. Użytkowany w procesach ↑ krakingu, hydrogenacji (↑ reakcja uwodornienia), koksowania (↑ koksowanie węgla guanina.
Definicja GAZ ELEKTRONOWY:
Co to jest definicja oznaczające elektrony w metalu, które obsadzają pasmo przewodnictwa (↑ kryształy metaliczne). Mają w miarę sporą swobodę ruchów wewnątrz metalu i ich obecność decyduje o sporym guanina.
Definicja GUMA ARABSKA:
Co to jest ↑ wielocukier z gatunku heteropolisacharydów pochodzenia roślinnego. Zawiera L-arabinozę, L-ramnozę, D-galaktozę i kwas D-glukuronowy. Użytkowana regularnie jako klej guanina.
Definicja GAZ DOSKONAŁY:
Co to jest gaz najlepszy, gdzie nie uwzględnia się objętości własnej cząsteczek (traktuje się je jako punkty materialne) ani oddziaływań pomiędzy nimi. Por. gaz faktyczny guanina.

Czym jest GUANINA znaczenie w Definicje chemia G .

  • Dodano:
  • Autor: