Słownik HEROINA co to znaczy.
Słownik HEROINA. Co znaczy krystaliczny proszek o gorzkim smaku, nierozp. w wodzie, t.t. 172°C.

Czy przydatne?

Definicja HEROINA

Co to znaczy heroina: ↑ narkotyk, półsyntetyczna pochodna ↑ morfiny, biały krystaliczny proszek o gorzkim smaku, nierozp. w wodzie, t.t. 172°C. Mocny lek przeciwbólowy i przeciwkaszlowy (działanie do 7 razy silniejsze od działania morfiny). Wywołuje stany silnej euforii i może powodować halucynacje. Wykazuje bardzo mocne działanie narkotyczne, nawet krótkotrwałe zażywanie prowadzi do nałogu (heroinizm). Zupełnie wyniszczenie organizmu następuje po 6÷7 latach nałogu. W leczeniu heroinizmu stosuje się ↑ metadon. Otrzymana pod koniec XIX wieku, po raz pierwszy zastosowana w medycynie w 1898 r., aktualnie zaprzestano jej stosowania

Definicja HOFMANN AUGUST WILHELM VON:
Co to jest niem. Prof. Royal College of Chemistry w Londynie i uniwersytetu w Berlinie. Odkrył anilinę i chinolinę w smole węglowej i formaldehyd i alkohol allilowy. Prowadził badania nad aminami, barwnikami heroina.
Definicja HYBRYDYZACJA Sp:
Co to jest orbitalu atomowego typu s i jednego orbitalu atomowego typu p danego atomu. Na przykład hybrydyzacja orbitali 2s i 2p wyjaśnia liniową budowę na przykład cząsteczek BeCl2, CO2 i jonu NO2 heroina.
Definicja H:
Co to jest znak ↑ wodoru heroina.
Definicja HEL II:
Co to jest powstający z helu I w temp. -270,98°C (2,17K) i pod ciśnieniem 50,65hPa (wartość dla izotopu 4He; dla 3He temp. przejścia w stan nadciekłości wynosi 2,4mK; cechuje się zdolnością pełzania po heroina.

Czym jest HEROINA znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: