Słownik HEROINA co to znaczy.
Słownik HEROINA. Co znaczy krystaliczny proszek o gorzkim smaku, nierozp. w wodzie, t.t. 172°C.

Czy przydatne?

Definicja HEROINA

Co to znaczy heroina: ↑ narkotyk, półsyntetyczna pochodna ↑ morfiny, biały krystaliczny proszek o gorzkim smaku, nierozp. w wodzie, t.t. 172°C. Mocny lek przeciwbólowy i przeciwkaszlowy (działanie do 7 razy silniejsze od działania morfiny). Wywołuje stany silnej euforii i może powodować halucynacje. Wykazuje bardzo mocne działanie narkotyczne, nawet krótkotrwałe zażywanie prowadzi do nałogu (heroinizm). Zupełnie wyniszczenie organizmu następuje po 6÷7 latach nałogu. W leczeniu heroinizmu stosuje się ↑ metadon. Otrzymana pod koniec XIX wieku, po raz pierwszy zastosowana w medycynie w 1898 r., aktualnie zaprzestano jej stosowania

Definicja HIPOTEZA LINIOWA:
Co to jest naukowo założenie, iż każda wchłonięta poprzez człowieka ↑ dawka promieniowania skutkuje niekorzystne efekty, a jedynie ich zakres zależy od wielkości dawki. W rzeczywistości w pewnym przedziale HEROINA.
Definicja HALONY:
Co to jest węglowodorów, stosowane jako środki gaśnicze; zwykle to są bezb., niskowrzące gazy albo ciecze. Ich działanie bazuje na wychwytywaniu wolnych rodników (↑ rodnik) zawartych w płomieniu. Znacząco HEROINA.
Definicja HYDROKSYLOAMINA:
Co to jest NH2OH, nietrwała, dobrze rozp. w wodzie substancja krystaliczna (tt. 33 °C, tw. 58 °C), ulega rozpadowi termicznemu na ↑ amoniak, azot i wodę. Ma charakter zasadowy i zależnie od środowiska wykazuje HEROINA.
Definicja HESS GERMAIN HENRI:
Co to jest 1802-1850) chemik ros. pochodzenia szwajcarskiego. Sformułował fundamentalne prawo termochemii (tak zwany prawo Hessa HEROINA.

Czym jest HEROINA znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: