Słownik HIGROSKOPIJNOŚĆ co to znaczy.
Słownik HIGROSKOPIJNOŚĆ. Co znaczy wodnej). H. wykazują liczne substancje zarówno ciekłe jak i.

Czy przydatne?

Definicja HIGROSKOPIJNOŚĆ

Co to znaczy higroskopijność: skłonność substancji do pochłaniania wilgoci (wody i pary wodnej). H. wykazują liczne substancje zarówno ciekłe jak i stałe, które na powietrzu wilgotnieją, a w dalszym ciągu rozpuszczają się w pochłoniętej wodzie (z tego względu substancje higroskopijne muszą być przechowywane w szczelnych pojemnikach). Substancje o znacznej h. stosuje się jako środki osuszające (na przykład chlorek wapnia, stężony kwas siarkowy(VI), tlenek fosforu(V))

Definicja HELISA:
Co to jest trójwymiarowa struktura w kształcie taśmy skręconej wzdłuż osi podłużnej. Strukturą helikalną charakteryzuje się cząsteczka ↑ kwasu dezoksyrybonukleinowego - przypomina drabinę skręconą wzdłuż osi HIGROSKOPIJNOŚĆ.
Definicja HELIONY:
Co to jest cząstka α - jądra atomu ↑ helu , znak: α HIGROSKOPIJNOŚĆ.
Definicja HYDROLIZA ZASADOWA ESTRÓW:
Co to jest reakcja odwrotna do ↑ estryfikacji; rozkład estru na sól wyjściowego kwasu karboksylowego i alkohol. Zachodzi w obecności anionu wodorotlenkowego, który pełni rolę nukleofila atakującego acylowy atom HIGROSKOPIJNOŚĆ.
Definicja HETEROGENICZNY:
Co to jest niejednorodności składu, własności, stanu skupienia substancji chem. albo reakcji biegnącej na granicy dwóch faz (na przykład zredukowanie dzięki gazowego wodoru na powierzchni stałego niklu HIGROSKOPIJNOŚĆ.

Czym jest HIGROSKOPIJNOŚĆ znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: