Słownik HORMONY co to znaczy.
Słownik HORMONY. Co znaczy gruczoły wydzielania wewnętrznego albo tkanki ludzi i zwierząt.

Czy przydatne?

Definicja HORMONY

Co to znaczy hormony: substancje produkowane, w znikomo małych ilościach, poprzez gruczoły wydzielania wewnętrznego albo tkanki ludzi i zwierząt, wywierają na drodze chemicznej ściśle określone działanie fizjologiczne. Pod względem budowy chem. podzielone są na pochodne aminokwasów (na przykład adrenalina, tyroksyna; ↑ aminokwasy), peptydowe i białkowe (na przykład oksytocyna, wazopresyna, insulina, sekretyna), sterydowe (na przykład kortykosteron, kortyzol, testosteron, androsteron). Zobacz także androgeny, ginogeny

Definicja HYDROKSYKWASY:
Co to jest ogólnym (HO)m-R-(COOH)n, zawierające w cząsteczce co najmniej jedną grupę karboksylową i co najmniej jedną grupę hydroksylową. Na przykład: CH2(OH)COOH - kwas glikolowy; CH3CH(OH)COOH - kwas mlekowy HORMONY.
Definicja HEMOGLOBINA:
Co to jest chromoproteidów (białko złożone), składający się z hemu (barwnik; 4%; ↑ hem) i globiny (białko; 96%); masa cząsteczkowa wynosi około 68000u. H. jest barwnikiem czerwonych ciałek krwi. W organizmach HORMONY.
Definicja HARTOWANIE METALI:
Co to jest cieplnej metali i ich stopów, polegająca na ogrzaniu metalu do temp., gdzie następuje przemiana jego budowy krystalicznej, wygrzewaniu poprzez dłuższy czas i szybkim ochłodzeniu. Metal w procesie HORMONY.
Definicja HYDROLIZA CZĄSTECZKOWA:
Co to jest ↑hydrolizy, reakcja rozkładu albo przemiany związku chemicznego pod wpływem wody charakteryzujący się tym, iż związek ulegający hydrolizie nie jest przedtem zdysocjowany (w przeciwieństwie od HORMONY.

Czym jest HORMONY znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: