Słownik HORMONY co to znaczy.
Słownik HORMONY. Co znaczy gruczoły wydzielania wewnętrznego albo tkanki ludzi i zwierząt.

Czy przydatne?

Definicja HORMONY

Co to znaczy hormony: substancje produkowane, w znikomo małych ilościach, poprzez gruczoły wydzielania wewnętrznego albo tkanki ludzi i zwierząt, wywierają na drodze chemicznej ściśle określone działanie fizjologiczne. Pod względem budowy chem. podzielone są na pochodne aminokwasów (na przykład adrenalina, tyroksyna; ↑ aminokwasy), peptydowe i białkowe (na przykład oksytocyna, wazopresyna, insulina, sekretyna), sterydowe (na przykład kortykosteron, kortyzol, testosteron, androsteron). Zobacz także androgeny, ginogeny

Definicja HALONY:
Co to jest węglowodorów, stosowane jako środki gaśnicze; zwykle to są bezb., niskowrzące gazy albo ciecze. Ich działanie bazuje na wychwytywaniu wolnych rodników (↑ rodnik) zawartych w płomieniu. Znacząco hormony.
Definicja HYDRATACJA:
Co to jest solwatacji przebiegający z udziałem cząsteczek wody, w trakcie którego następuje otaczanie jonów poprzez cząsteczki wody; zazwyczaj to jest ↑ mechanizm egzoenergetyczny. H. następuje w rezultacie hormony.
Definicja HAWORTH WALTER NORMAN:
Co to jest 1883-1950) chemik z angielskiego: Wyjaśnił budowę cukrów prostych, zsyntetyzował ↑ witaminę C. Artysta wzorów strukturalnych alternatywnych do wzorów Fischera. W 1937 r. Nagroda Nobla hormony.
Definicja Ho:
Co to jest znak ↑ holmu hormony.

Czym jest HORMONY znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: