Słownik HORMONY co to znaczy.
Słownik HORMONY. Co znaczy gruczoły wydzielania wewnętrznego albo tkanki ludzi i zwierząt.

Czy przydatne?

Definicja HORMONY

Co to znaczy hormony: substancje produkowane, w znikomo małych ilościach, poprzez gruczoły wydzielania wewnętrznego albo tkanki ludzi i zwierząt, wywierają na drodze chemicznej ściśle określone działanie fizjologiczne. Pod względem budowy chem. podzielone są na pochodne aminokwasów (na przykład adrenalina, tyroksyna; ↑ aminokwasy), peptydowe i białkowe (na przykład oksytocyna, wazopresyna, insulina, sekretyna), sterydowe (na przykład kortykosteron, kortyzol, testosteron, androsteron). Zobacz także androgeny, ginogeny

Definicja HABER FRITZ:
Co to jest niem., ur. we Wrocławiu. W latach 1908-1913 opracował fizykochem. podstawy syntezy amoniaku, gdzie substancjami wyjściowymi były: powietrze, woda i węgiel. Do skali przemysłowej idee Habera hormony co znaczy.
Definicja HÜCKEL ERICH:
Co to jest 1896-1980) fizyk niem., prowadził badania między innymi dysocjacji elektrolitycznej i przewodnictwa elektrycznego roztworów elektrolitów. Artysta tak zwany ↑ reguły Hückla dotyczącej ↑ aromatyczności hormony krzyżówka.
Definicja HALIT:
Co to jest minerał, NaCl, tworzy pokłady ↑ soli kamiennej hormony co to jest.
Definicja HYDRARGILIT:
Co to jest gibbsyt - minerał, Al(OH)3, z ↑ diasporem jest gł. składnikiem ↑ boksytów, użytkowany do otrzymywania ↑ glinu produkcji materiałów ogniotrwałych, farb, materiałów ściernych hormony słownik.

Czym jest HORMONY znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: