Słownik HYDRAZYNA co to znaczy.
Słownik HYDRAZYNA. Co znaczy higroskopijność) ciecz, dymi na powietrzu; rozp. w wodzie, odczyn.

Czy przydatne?

Definicja HYDRAZYNA

Co to znaczy hydrazyna: związek chem., H2N-NH2; bezb., silnie higroskopijna (↑ higroskopijność) ciecz, dymi na powietrzu; rozp. w wodzie, odczyn roztworu wodnego jest słabo zasadowy, ma właściwości redukujące; t.t. 1,4°C, t.w. 113°C. Użytkowana jako: paliwo rakietowe i w łodziach podwodnych, reduktor, surowiec w syntezach org., odczynnik do wykrywania aldehydów, ketonów i cukrów. Pozyskiwana poprzez utlenianie amoniaku chloranami(I). Trucizna

Definicja HOFFMANN RONALD:
Co to jest ur. w Polsce), zaczął pracę badawczą w Harvard University, potem jako prof. w Cornell University. Badania w dziedzinie chemii teoretycznej. Współtwórca reguł dotyczących zachowania symetrii orbitali HYDRAZYNA.
Definicja HEISENBERG WERNER CARL:
Co to jest niem., współtwórca ↑ mechaniki kwantowej, teorii cząstek elementarnych, sił jądrowych. Sformułował tak zwany zasadę nieoznaczoności (↑ zasada nieoznaczoności Heisenberga). W 1932 r. Nagroda Nobla HYDRAZYNA.
Definicja HIACYNT:
Co to jest minerał, kamień szlachetny, przezroczysta, bezb. odmiana ↑ cyrkonu HYDRAZYNA.
Definicja HYDROLIZA CZĄSTECZKOWA:
Co to jest ↑hydrolizy, reakcja rozkładu albo przemiany związku chemicznego pod wpływem wody charakteryzujący się tym, iż związek ulegający hydrolizie nie jest przedtem zdysocjowany (w przeciwieństwie od HYDRAZYNA.

Czym jest HYDRAZYNA znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: