Słownik HYDRAZYNA co to znaczy.
Słownik HYDRAZYNA. Co znaczy higroskopijność) ciecz, dymi na powietrzu; rozp. w wodzie, odczyn.

Czy przydatne?

Definicja HYDRAZYNA

Co to znaczy hydrazyna: związek chem., H2N-NH2; bezb., silnie higroskopijna (↑ higroskopijność) ciecz, dymi na powietrzu; rozp. w wodzie, odczyn roztworu wodnego jest słabo zasadowy, ma właściwości redukujące; t.t. 1,4°C, t.w. 113°C. Użytkowana jako: paliwo rakietowe i w łodziach podwodnych, reduktor, surowiec w syntezach org., odczynnik do wykrywania aldehydów, ketonów i cukrów. Pozyskiwana poprzez utlenianie amoniaku chloranami(I). Trucizna

Definicja HOMOGENICZNY:
Co to jest znaczy substancję chem. jednorodną pod względem składu, własności, stanu skupienia albo reakcję biegnącą w jednej fazie skupienia (na przykład w fazie ciekłej albo w fazie gazowej hydrazyna.
Definicja HETEROCYKLICZNY:
Co to jest cyklicznego (alifatycznego albo aromatycznego), który zawiera w pierścieniu przynajmniej jeden atom pierwiastka innego niż węgiel, na przykład: azot, tlen, siarka. Przykłady związków hydrazyna.
Definicja HORMONY:
Co to jest produkowane, w znikomo małych ilościach, poprzez gruczoły wydzielania wewnętrznego albo tkanki ludzi i zwierząt, wywierają na drodze chemicznej ściśle określone działanie fizjologiczne. Pod względem hydrazyna.
Definicja HALOGENY:
Co to jest ↑ fluorowce hydrazyna.

Czym jest HYDRAZYNA znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: