Słownik HYDROCHINON co to znaczy.
Słownik HYDROCHINON. Co znaczy substancja krystaliczna słabo rozp. w wodzie, t.t. 171°C, t.w. 286°C.

Czy przydatne?

Definicja HYDROCHINON

Co to znaczy hydrochinon: 1,4-dihydroksybenzen, związek z gatunku ↑ fenoli. Biała substancja krystaliczna słabo rozp. w wodzie, t.t. 171°C, t.w. 286°C. Otrzymywany poprzez redukcję p-benzochinonu. H. stosuje się gł. w przemyśle fotograficznym jako wywoływacz, z uwagi na to, iż łatwo utlenia się do p-benzochinonu, redukując jony srebrowe do metalicznego srebra. Używany również jako ↑ inhibitor polimeryzacji

Definicja HALOGENOWANIE:
Co to jest halogenu do cząsteczki związku org. przez podstawienie, addycję albo przegrupowanie. Na przykład: C6H5CH3 + Br2 C6H5CH2Br + HBr (podstawienie), C6H5-CH=CH2 + Cl2 C6H5-CHCl-CH2Cl (addycja HYDROCHINON.
Definicja HYBRYDYZACJA sp2:
Co to jest orbitalu atomowego typu s i dwu orbitali typu p danego atomu. Na przykład hybrydyzacja orbitalu 2s i dwu orbitali 2p wyjaśnia kształt cząsteczki BCl3 (trójkąt równoboczny) i jonu NO2- (układ kątowy HYDROCHINON.
Definicja HOFFMANN RONALD:
Co to jest ur. w Polsce), zaczął pracę badawczą w Harvard University, potem jako prof. w Cornell University. Badania w dziedzinie chemii teoretycznej. Współtwórca reguł dotyczących zachowania symetrii orbitali HYDROCHINON.
Definicja HELISA:
Co to jest trójwymiarowa struktura w kształcie taśmy skręconej wzdłuż osi podłużnej. Strukturą helikalną charakteryzuje się cząsteczka ↑ kwasu dezoksyrybonukleinowego - przypomina drabinę skręconą wzdłuż osi HYDROCHINON.

Czym jest HYDROCHINON znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: