Słownik HYDROKSYKWASY co to znaczy.
Słownik HYDROKSYKWASY. Co znaczy cząsteczce co najmniej jedną grupę karboksylową i co najmniej.

Czy przydatne?

Definicja HYDROKSYKWASY

Co to znaczy hydroksykwasy: związki o wzorze ogólnym (HO)m-R-(COOH)n, zawierające w cząsteczce co najmniej jedną grupę karboksylową i co najmniej jedną grupę hydroksylową. Na przykład: CH2(OH)COOH - kwas glikolowy; CH3CH(OH)COOH - kwas mlekowy, (HOOCCH2)2C(OH)COOH - kwas cytrynowy

Definicja HYBRYDYZACJA sp3:
Co to jest orbitalu typu s i trzech orbitali typu p danego atomu. Na przykład hybrydyzacja orbitalu 2s i trzech orbitali 2p wyjaśnia budowę cząsteczek CH4 (tetraedr), NH3 (piramida trygonalna), H2O (układ HYDROKSYKWASY.
Definicja HALOGENOWODORY:
Co to jest zwanych także halogenami; ↑ fluorowce) z wodorem. W normalnych uwarunkowaniach ↑ fluorowodór jest niskowrzącą cieczą (wskutek ↑ asocjacji), zaś chloro-, bromo- i jodowodór są gazami. W cząsteczkach HYDROKSYKWASY.
Definicja HOFMANN AUGUST WILHELM VON:
Co to jest niem. Prof. Royal College of Chemistry w Londynie i uniwersytetu w Berlinie. Odkrył anilinę i chinolinę w smole węglowej i formaldehyd i alkohol allilowy. Prowadził badania nad aminami, barwnikami HYDROKSYKWASY.
Definicja HYDROKSYL:
Co to jest ·OH, wytwór ↑homolitycznego rozpadu wiązania łączącego grupę OH z innym atomem (resztą cząsteczki), np. w cząsteczce ↑wody albo ↑alkoholu. Występuje powszechnie w ↑atmosferze; jest zwany HYDROKSYKWASY.

Czym jest HYDROKSYKWASY znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: