Słownik HYDROKSYKWASY co to znaczy.
Słownik HYDROKSYKWASY. Co znaczy cząsteczce co najmniej jedną grupę karboksylową i co najmniej.

Czy przydatne?

Definicja HYDROKSYKWASY

Co to znaczy hydroksykwasy: związki o wzorze ogólnym (HO)m-R-(COOH)n, zawierające w cząsteczce co najmniej jedną grupę karboksylową i co najmniej jedną grupę hydroksylową. Na przykład: CH2(OH)COOH - kwas glikolowy; CH3CH(OH)COOH - kwas mlekowy, (HOOCCH2)2C(OH)COOH - kwas cytrynowy

Definicja HAS:
Co to jest Hassium), pierwiastek chem., metal, Z = 108, m.at. 265u, ekipa ↑ żelazowców. Otrzymany sztucznie w 1984 r. poprzez P. Armbrustera, G. Munzenberga i współpracowników (izotop 265Hs; w rezultacie hydroksykwasy.
Definicja HYDROLIZA JONOWA:
Co to jest ↑hydrolizy, reakcja jonowa pomiędzy jonami powstającymi w trakcie dysocjacji soli i cząsteczkami wody. H.j. ulegają wszystkie sole niezależnie od soli silnych zasad i silnych kwasów. Należą tu hydroksykwasy.
Definicja HABER FRITZ:
Co to jest niem., ur. we Wrocławiu. W latach 1908-1913 opracował fizykochem. podstawy syntezy amoniaku, gdzie substancjami wyjściowymi były: powietrze, woda i węgiel. Do skali przemysłowej idee Habera hydroksykwasy.
Definicja HIPOTEZA:
Co to jest obserwacji albo wynikach wstępnych doświadczeń (↑ eksperyment) założenie, mające na celu tłumaczenie systemu jakiegoś procesu albo znaczenia jakiegoś zjawiska (raczej przyrodniczego, ale również hydroksykwasy.

Czym jest HYDROKSYKWASY znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: