Słownik HYDROLIZA co to znaczy.
Słownik HYDROLIZA. Co znaczy z wodą, kierująca do stworzenia nowych związków (h. nie jest reakcja.

Czy przydatne?

Definicja HYDROLIZA

Co to znaczy hydroliza: jeden z przypadków ↑solwolizy, reakcja związku chemicznego z wodą, kierująca do stworzenia nowych związków (h. nie jest reakcja wody ze związkiem bezwodnym, kierująca do stworzenia ↑hydratu). Hydrolizie mogą ulegać związki typu ↑soli, tak nieorganiczne, jak i organiczne (↑hydroliza jonowa), lecz również związki niebędące solami w ścisłym tego słowa znaczeniu, na przykład ↑estry, ↑etery, ↑polisacharydy, ↑białka, nie wszystkie związki złożone tylko z ↑niemetali (na przykład NCl3, SiBr4). W tym drugim przypadku mowa o ↑hydrolizie cząsteczkowej

Definicja HESS GERMAIN HENRI:
Co to jest 1802-1850) chemik ros. pochodzenia szwajcarskiego. Sformułował fundamentalne prawo termochemii (tak zwany prawo Hessa hydroliza co znaczy.
Definicja HALUCYNOGENY:
Co to jest substancje wywołujące wizje i halucynacje: ↑ LSD, ↑ meskalina, ↑ THC hydroliza krzyżówka.
Definicja HEM:
Co to jest składająca się z czterech jego pierścieni połączonych mostkami =CH- w rozległy układ aromatyczny o dużej trwałości, zwany porfiryną (por. chlorofil). W hemie porfiryna łączy się z jonem żelaza na II hydroliza co to jest.
Definicja HELIODOR:
Co to jest minerał; kamień szlachetny; przezroczysta odmiana berylu (minerału; ↑ beryl), barwy żółtej hydroliza słownik.

Czym jest HYDROLIZA znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: