Słownik HYDROLIZA co to znaczy.
Słownik HYDROLIZA. Co znaczy z wodą, kierująca do stworzenia nowych związków (h. nie jest reakcja.

Czy przydatne?

Definicja HYDROLIZA

Co to znaczy hydroliza: jeden z przypadków ↑solwolizy, reakcja związku chemicznego z wodą, kierująca do stworzenia nowych związków (h. nie jest reakcja wody ze związkiem bezwodnym, kierująca do stworzenia ↑hydratu). Hydrolizie mogą ulegać związki typu ↑soli, tak nieorganiczne, jak i organiczne (↑hydroliza jonowa), lecz również związki niebędące solami w ścisłym tego słowa znaczeniu, na przykład ↑estry, ↑etery, ↑polisacharydy, ↑białka, nie wszystkie związki złożone tylko z ↑niemetali (na przykład NCl3, SiBr4). W tym drugim przypadku mowa o ↑hydrolizie cząsteczkowej

Definicja HORMONY:
Co to jest produkowane, w znikomo małych ilościach, poprzez gruczoły wydzielania wewnętrznego albo tkanki ludzi i zwierząt, wywierają na drodze chemicznej ściśle określone działanie fizjologiczne. Pod względem hydroliza.
Definicja HYDROKSOSOLE:
Co to jest wodorotlenków zawierających co najmniej dwa aniony OH-, gdzie niektóre ekipy wodorotlenkowe zostały zastąpione resztami kwasowymi, na przykład: Mg(OH)Br, Al(OH)Cl2, Al(OH)2Cl, (CuOH)2SO4 hydroliza.
Definicja HEM:
Co to jest składająca się z czterech jego pierścieni połączonych mostkami =CH- w rozległy układ aromatyczny o dużej trwałości, zwany porfiryną (por. chlorofil). W hemie porfiryna łączy się z jonem żelaza na II hydroliza.
Definicja HEL:
Co to jest Helium), pierwiastek chem., niemetal, Z = 2, m.at. 4,0026u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1868 r. poprzez P.J.C. Janssena i N. Lockyera na Słońcu; obecność na ziemi potwierdził W. Ramsay w 1895 r. W hydroliza.

Czym jest HYDROLIZA znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: